FacebookYoutubeInstagram

Hnědák se prohnal Chřiby

Slovácko Ostatní sporty 30. 10. 2017
Hnědák se prohnal Chřiby
Foto: Milan Zámečník

Vítězstvím dvojice Jan Sedlačík, Martin Masař z Horolezeckého oddílu Uh. Brod skončil dvanáctý ročník Chřibského hnědáka, závodu dvojic lezců. Zbylé medailové pozice obsadili borci z Uh. Hradiště.

Úkol lezců? Během určeného času navštívit pět skalních oblastí Chřibů: Barborka, Budačina, Břestecká skála, Kozel a Osvětimanské skály. Počet vylezených cest v jedné skalní oblasti je maximálně pět na jednoho lezce, pro dvojici tedy deset. „I když letošnímu ročníku dlouho nepřálo počasí a dokonce jsme dvakrát odsunovali původní termín, nakonec se zásluhou babího léta povedl na výbornou,“ liboval si Viktor Tomášů, organizátor lezeckých závodů v chřibských lesích.

Startovala se od Krtka na Břestku do ranní zimy. O vítězství bojovalo devět párů, které se vybičovaly k výborným výkonům. „Všichni jej také ve zdraví dokončili, ale druhý den lezli po čtyřech… Únavu ale můžeme přičíst na vrub dlouhého večera po závodě nebo nedostatku hořčíku,“ řekl s úsměvem Tomášů.

Triumfovala dvojice Jan Sedlačík, Martin Masař z Horolezeckého oddílu Uherský Brod, kteří na skalních oblastech nasbírali 284,7 bodu. Stříbro ukořistili hradišťští lezci Pavel Urbánkem s Přemyslem Slovákem (281 bodů) před oddílovými kolegy Viktorem Tomášů s Luďkem Řehořkem (275,4).

Autor: sal

Vaše názory

Zlatí bratři Kalovi

Uherské Hradiště

Zlatí bratři Kalovi

Discgolfisté Discgolf clubu Slovácko se výrazně zapsali do historie juniorské ligy Jižní Moravy, která vyvrcholila závěrečným čtvrtým...

29. 10. 2017
Bazooka sestřelila vlky

Uherské Hradiště

Bazooka sestřelila vlky

Futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště mají po dvou kolech II. ligy plný počet bodů. Nováček soutěže po...

26. 10. 2017
Chyběl druhý gól

Uherské Hradiště

Chyběl druhý gól

Po zápase v Brně hráči Slovácka jen krčili rameny a vypadalo to, že si s narůstajícím tlakem...

25. 10. 2017
One team show Broďanů

Uherský Brod

One team show Broďanů

Judisté Uherského Brodu proměnili klání na domácím tatami v one team show, když v tradičním Memoriálu M....

21. 10. 2017
TOPlist