FacebookYoutubeInstagram

Hráčem roku Němeček, týmem dorostenci, šestí v ČR

Staré Město Ostatní sporty 22. 12. 2019
Hráčem roku Němeček, týmem dorostenci, šestí v ČR

Tradiční anketa Poslední fiftýn, ocenění nejlepších tenistů regionu Slovácko, kterou pořádá klub TENIS SLOVÁCKO, zná vítěze. Hráčem roku byl vyhlášen dvanáctiletý Marek Němeček (na snímku), který v sezoně vyhrál 9 z 18 turnajů. Titulem deblista roku se pyšní jeho vrstevník Matouš Směřička.

„Poslední fiftýn je kombinací objektivního a subjektivního hodnocení, letos jsme ocenění rozdávali ve čtyřech kategoriích,“ prozradil David Mišťúrik, prezident klubu.

V nejprestižnější kategorii Hráč roku si nominaci vysloužil trojlístek Josef Zapletal, Kristýna Jurková, Marek Němeček. „Zapletalovi patří 18. místo v celostátním žebříčku ročníku 2003, dokonce hrál i za dospělé „béčko“. Jurková letos postoupila na mistrovství republiky, aktuálně studuje a hraje tenis na Saint Leo University na Floridě,“ prozradil Mišťúrik. Z vítězství se ale nakonec radoval Němeček, který na devíti sezonních turnajích nepoznal hořkost porážky. „Vítězství mě potěšilo, ale vím, že se ještě musím stále zlepšovat. A k tomu potřebuju trénovat,“ svěřil se talentovaný Marek Němeček.

Deblistou roku se stal Matouš Směřička, který vyhrál čtyři turnaje v kategorii mladších žáků ve čtyřhře a pětkrát ve dvouhře. Spolu s ním byli nominováni Michal Kozumplík a Marek Němeček.

Družstvem roku byl vyhlášen A-tým dorostu ve složení Matyáš Alan, Josef Zapletal, Ondřej Válek, David Mišťúrik mladší, Ondřej Hlavoň, Michal Kozumplík, Kateřina Kocí a Michaela Kuchařová. Tým trenéra Pavla Štěpánka dosáhl senzačního úspěchu, když na zářijovém mistrovství republiky v Praze obsadil mezi českou elitou šesté místo.

„Rok 2019 byl skvělý a úspěšný, stejně jako uplynulé sezony. Porazit na republikovém šampionátu nejlepší české týmy, když jsme malý regionální klub, to je skutečně historický úspěch,“ zhodnotil vystoupení dorostenců Mišťúrik, který je kapitán družstva. O nominaci si ještě řekl Baby A-tým a starší žáci A.

Cenu pro Skokana roku si odnesl desetiletý David Doležal, který předvedl žebříčkový veleskok, když se posunul z 2094. na 150. místo. Odehrál 14 turnajů, když reprezentoval klub ve starších i mladších žácích. O ocenění usilovali ještě Martin Remeš a Dominik Mrkvica.

Autor: ceh

Vaše názory

Trenéři jsou vzorem, vezou dvě zlaté

Uherský Brod

Trenéři jsou vzorem, vezou dvě zlaté

Pět katan a pět medailí (3-1-1)! To je bilance řádění pětičlenné výpravy judistů JUDO Uherský Brod na...

21. 12. 2019
Triumf Sucháně, který málem skončil

Staré Město

Triumf Sucháně, který málem skončil

Talentovaný tenista Ondřej Sucháň, člen Tenisové akademie Slovácko, o víkendu opanoval turnaj dorostu ve Zlíně. Ve finále...

19. 12. 2019
Zlatý hattrick v městě perníku

Uherský Brod

Zlatý hattrick v městě perníku

Krasobruslařští sourozenci z Bruslařského klubu Uherský Brod zazářili na Malé ceně Pardubic, pátém závodě Českého poháru. V...

16. 12. 2019
Start? 46 gólů

Uherské Hradiště

Start? 46 gólů

Futsalová liga UH zvedla oponu. Soutěž nakonec odehraje sedm týmů, které se utkají jednokolově každý s každým....

10. 12. 2019
TOPlist