FacebookYoutubeInstagram

Hrdinou gólman Janečka, lapil čtyři penalty

Uherské Hradiště Ostatní sporty 11. 10. 2018
Hrdinou gólman Janečka, lapil čtyři penalty
Foto: sal

Nováček Varta ligy ztratil první body, ale sérii neporazitelnosti si udržel. Futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště doslova vybojovali bod pod Ještědem, kde ještě devět minut před koncem prohrávali o dvě branky a ve druhé půli navíc čelili pěti pokutovým kopům...

Liberec - UH. HRADIŠTĚ 5:5

„I s druhou ligou jsme chtěli na vítěznou šňůru navléct desátý korálek a bezprostředně po zápase jsme byli zklamaní, ale teď bod bereme. V konečném účtování určitě sehraje důležitou roli. Je fajn, že jsme po šestihodinové cestě neodjeli s prázdnou, na čemž má lví podíl i asistent Martin Brůna,“ svěřil se Jaroslav Hastík, kouč Bazooky.

Jeho armáda zamířila do černého už ve 4. minutě, ale to bylo poprvé a naposledy, kdy byla o krok vpřed. Severočeši pak po dvou mazácky zahraných trestných kopech otočili a vedení si prakticky drželi až do 30. minuty, kdy z penalty zvyšovali na 5:3. „Už ve čtvrté minutě druhého poločasu jsme nasbírali pět akumulovaných faulů, takže každé další provinění proti pravidlům soupeři automaticky přineslo pokutový kop. Z jeho výhody se těšili pětkrát, ale proměnili pouze jediný,“ prozradil Hastík.

Hrdinou zápasu se totiž stal gólman Radek Janečka, který pochytal čtyři „desítky“! „A to hrál s bolestivým zánětem malíčku na noze, při každém kroku trpěl. Klobouk dolů, jak zápas zvládl, vzal si nějaký ibuprofen, zatnul zuby a postavil se do branky,“ smekl kouč.

Bazooka nakonec sahala po všech bodech, když v posledních sekundách zápasu měl vítěznou trefu na kopačce Šipka, ale v rozhodujícím momentu jej míč neposlechl.

„To už by asi domácí nerozdýchali. Už tak byli v šoku z těch neproměněných penalt,“ usmíval se Hastík. Branky: Sopůšek 2, Kaspřák 2, Šipka. Poločas 3:2.

UH. HRADIŠTĚ: R. Janečka - Sopůšek, Křivánek, Levčík, Šipka - Malý, Skřivan, Čtvrtníček, Kaspřák.

Autor: ceh

Vaše názory

Září ovládla Bazooka!

Uherské Hradiště

Září ovládla Bazooka!

Tradiční anketu Varta futsal ligy o nejlepší hráče a trenéra měsíce ovládla Bazooka CF Uherské Hradiště! Fanoušci...

9. 10. 2018
Jedenáct zlatých z Thořova memoriálu

Uherský Brod

Jedenáct zlatých z Thořova memoriálu

O jedenáct nejcennějších kovů se nafoukla klubová sbírka judistů Uherského Brodu po domácím Memoriálu Miroslava Thoře. Na...

6. 10. 2018
Zlatý double Tesaříka

Hluk

Zlatý double Tesaříka

Pákař Dušan Tesařík z Amrwrestling clubu Hluk má fazónu jako Brno! Na Sportovním festivalu v Opavě, který...

1. 10. 2018
Medailový hattrick kouče Tesaříka, v Maďarsku zářili i Martinové

Hluk

Medailový hattrick kouče Tesaříka, v Maďarsku zářili i Martinové

Sbírku šesti medailí (0-2-4) ukořistili pákaři Armwrestling clubu Hluk na patnáctém ročníku Judgement Day, mezinárodního klání v...

27. 9. 2018
TOPlist