FacebookYoutubeInstagram

Jan Vitovský vypálil rybník favoritům

Uherský Ostroh Ostatní sporty 23. 1. 2020
Jan Vitovský vypálil rybník favoritům

Střelec Jan Vitovský z SSK Uherský Ostroh zazářil na 28. ročníku Velké ceny Slatiny v Brně, který byl zároveň otevřeným Přeborem Jihomoravského kraje. V kategorii do 12 let totiž nenašel přemožitele a zvedl nad hlavu trofej pro šampiona.

„Honza se postaral o jedno z největších překvapení, jeho excelentní výkon mu vynesl nejen zlatý pohár a titul jihomoravského přeborníka, ale i osobní rekord, který má nově hodnotu 311,1 bodu,“ smekla Jitka Zajíčková, jednatelka ostrožského klubu. „Přijel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem. Ale kdy už pojedeme domů?“ komentoval zlatou jízdu s úsměvem Vitovský, který nakonec z ostrožské výpravy dosáhl na medaili jako jediný.

Jako první se na střelnici představili muži, ženy, juniorky a dorostenci v disciplíně vzduchová puška 60 ran a 40 ran vstoje. V mužích skončil Radek Kalný šestý (587,2 bodu), stejně jako ve společné kategorii žen a juniorek Zuzana Ilková (592,9). V dorostencích dosáhl nejlepšího výsledku Lukáš Hálka, který skončil desátý, o dvě příčky zpět zakotvil Martin Žůrek a hned za ním pak Josef Halíček.

V dívkách do 12 let obsadila Alexandra Korvasová šesté místo za nástřel 306,2 bodu a Vendula Halíčková byla osmá (303,7). Ostrožané se představili i v kategorii chlapci do 14 let, ve které se nejvíce dařilo Martinu Kozlovi. Nástřel 302,4 bodu jej vynesl na jedenáctou příčku. Lukáš Jurček byl čtrnáctý (298,1) a Leoš Hejlek sedmnáctý (297,0).

Autor: ceh, jz

Vaše názory

Velkou cenu vyhráli Tykalovi, bronz Pšurné

Uherský Brod

Velkou cenu vyhráli Tykalovi, bronz Pšurné

Deset medailí vybojovali na 10. ročníku Velké ceny města Uherský Brod a 11. ročníku Brodského mládí krasobruslaři...

21. 1. 2020
O vítězi rozhodly až pokutové kopy

Uherské Hradiště

O vítězi rozhodly až pokutové kopy

Gymnazisté Uherského Hradiště ovládli 21. ročník turnaje středních škol v halové kopané, když ve finále porazili až...

20. 1. 2020
V Bánově si zastřílel Jaroněk

Bánov

V Bánově si zastřílel Jaroněk

Vítězem premiérového ročníku futsalového KU-DU Cupu v Bánově se stal výběr hráčů Újezdce-Těšova a Nivnice před týmem...

14. 1. 2020
Ve Vlčnově slavila Nenávist Spartě

Vlčnov

Ve Vlčnově slavila Nenávist Spartě

Modřičtí borci v čele s českým reprezentantem Jakubem Pospíšilem splnili úkol favorita na nohejbalovém turnaji trojic ve...

10. 1. 2020
TOPlist