FacebookYoutubeInstagram

Julie Svitáková šokovala sebe i svět, má cenný bronz!

Nivnice Ostatní sporty 4. 12. 2019
Julie Svitáková šokovala sebe i svět, má cenný bronz!

Nivničanka zazářila na světovém šampionátu

 „Hlavně jedu sbírat zkušenosti. Kdyby se mi náhodou podařilo probojovat do finále, byla by to senzace,“ svěřila se před odletem na mistrovství světa juniorů v Budapešti osmnáctiletá fitness kulturistka Julie Svitáková z Nivnice. A výsledek? Nezůstalo jen u sbírání zkušeností, domů totiž přivezla bronzovou medaili!

„Ještě tomu stále nevěřím, vůbec mi nešlo o umístění, hlavně jsem chtěla na tak velké mezinárodní akci získat zkušenosti a užít si atmosféru. Zisk medaile, to je skoro jako zázrak,“ nechápala ještě ani po návratu domů Julie Svitáková, jejíž hvězda zazářila v kategorii Bikini fitness juniorky od 16 do 20 let nad 163 centimetrů.

V Maďarsku soupeřila se šestnácti závodnicemi, v prvním kole, tzv. eliminaci, vypadlo šest. „Už když jsem postoupila do semifinále mezi desítku, byla jsem hrozně šťastná. I trenéři byli nadšení, protože eliminací prošly hned dvě Češky. Upozornili nás na určité chyby, což mi nakonec moc pomohlo,“ uvedla Svitáková, jejíž finálová sestava porotu zaujala natolik, že jí dala zelenou k postupu do finále. A to už byl pro dívku z Nivnice splněný sen. Do čtyřčlenného finále se navíc probojovala společně s Adélou Kostíkovou, druhou českou reprezentantkou. „Na domácích soutěžích se spolu potkáváme, jednou uspěju já, podruhé ona. V Budapešti mě nakonec porazila o jediný bodík. Když porota vyhlásila čtvrté místo a nepadlo moje jméno, byl to šok, který vzápětí vystřídala euforie,“ svěřila se maximálně spokojená Svitáková, která už před závodem obdivovala poháry pro medailisty. Ale ani na ně nepomyslela. „A teď musím doma najít nějaké čestné místo,“ usmívá se.

Úspěchy s ní prožívá celá rodina, přenos ze závodů doma hltají na internetu. „Všichni brečeli,“ říká Svitáková, která si teď od posilovny odpočine. „Trošku jsem kvůli trénování a přípravě na šampionát zanedbávala školu, takže se jí musím konečně věnovat naplno. Na jaře mě totiž čeká maturita. Do fitka se zajdu jen odreagovat, naplno se k závodění vrátím příští rok na podzim, ale uvidíme,“ nastínila nejbližší plány bronzová medailistka ze světového šampionátu. 

Autor: sal

Vaše názory

Třináct medailí, zlatý trojlístek Marholt, Zancová, Lebloch

Uherský Brod

Třináct medailí, zlatý trojlístek Marholt, Zancová, Lebloch

Potěr JUDO Uherský Brod zazářil na šampionátu Moravy mláďat ve Veselí nad Moravou, nejvyšší republikové soutěži, která...

30. 11. 2019
Oblíbený seriál pokračuje Akropolis Cupem

Uherské Hradiště

Oblíbený seriál pokračuje Akropolis Cupem

Podzimní část postupové soutěže jednotlivců v aerobiku Akropolis Cup v rámci Aerobic Tour zavítá v neděli 24....

23. 11. 2019
Zlatý hattrick, překvapil Machala

Uherský Brod

Zlatý hattrick, překvapil Machala

Klobouk dolů! Judisté JUDO Uherský Brod vybojovali na 23. ročníku mezinárodního turnaje Judo Cup v Galantě, který...

23. 11. 2019
Kalašová veze z Porta bronz

Nivnice

Kalašová veze z Porta bronz

Sportovní gymnastka Tamara Kalašová, rodačka z Nivnice, zazářila na prestižním klání Gaia IT 2019 v Portugalsku, odkud...

19. 11. 2019
TOPlist