FacebookYoutubeInstagram

Konečný s Vojtíkem usedli na discgolfový trůn

Uherské Hradiště Ostatní sporty 11. 9. 2018
Konečný s Vojtíkem usedli na discgolfový trůn

Bravo! Discgolfisté Rudolf Konečný a Matěj Vojtík z Discgolf Clubu Slovácko jsou premiérovými mistry republiky v discgolfu dvojic (doubles)! Titul šampionů vybojovali o prvním zářijovém víkendu v lesoparku Kunovský les, kde dokonale využili znalosti domácích „jamek“.

„Je to obrovský úspěch, o kterém se nikomu ani nesnilo,“ rozplýval se Ivo Vojtík, šéf uherskohradišťského klubu a otec jednoho z čerstvých šampionů.

Nádherné a kvalitně připravené hřiště hráčům nabídlo hned několik výzev, jamku na ostrově, 150 metrů dlouhý „tunel“ o šířce tří metrů lemovaný hustým porostem nebo povinnost hrát diskem skrz fotbalovou branku.

Čtyřicet borců z celé republiky organizátoři rozdělili do dvou kategorií - Open a Mix, kde byla podmínkou účast žáka, hráče nad 50 let nebo ženy. Všichni odehráli tři kola na 18jamkovém hřišti, přičemž jejich formát byl stále složitější.

Úvodní kolo zvládli nejlépe domácí borci, kteří si připsali 17 birdie (jedna rána pod par - pozn. autora) a jen jeden par, takže se usadili v čele průběžného pořadí s náskokem pěti hodů. Druhé dějství ovládli reprezentanti Uničova Bujnoška s Všolkem, kteří se posunuli na druhé místo. Náskok dvojice Konečný, Vojtík se však nezměnil. „Ruda držel tým při drajvování, Matěj zase potvrdil zlepšenou formu posledních týdnů při puttování,“ uvedl Ivo Vojtík.

I závěrečné kolo, ve kterém se každé dvojici počítal vždy horší hod, zvládli nejlépe domácí. Krátce před polednem tak slavili premiérový titul mistrů republiky v doubles! V mixech se ze zlatých medailí radovala dvojice František Tren, Eliška Bártková z Nového Jičína. Všichni medailisté si domů odvezli originální trofeje. 

Autor: ceh, iv

Vaše názory

Vystřelili čtyři tituly

Uherský Brod

Vystřelili čtyři tituly

Závodní střelci uherskobrodské České zbrojovky ovládli republikový šampionát v IPSC střelbě. V Hodonicích u Znojma vybojovali sedm...

10. 9. 2018
Král Sonntag v létě formu

Buchlovice

Král Sonntag v létě formu

Koulaři mají po dovolené, pod majestátným hradem Buchlovem rozehráli nový ročník Grand Prix o petanquového krále Uherskohradišťska....

9. 9. 2018
Staroměstského bikera ovládli Schneiderovi

Staré Město

Staroměstského bikera ovládli Schneiderovi

Premiérový ročník Staroměstského bikera, cyklistického závodu dětí ve Starém Městě, je minulostí. Největšího hvězdami se stali sourozenci...

7. 9. 2018
Střelec Stanislav Hromada zapíjel stříbro a bronz ryzlinkem

Slovácko

Střelec Stanislav Hromada zapíjel stříbro a bronz ryzlinkem

Střelci Miroslav Malůš a Zdeněk Ilek z SSK Uherský Ostroh a Stanislav Hromada z Medlovic střílející za...

6. 9. 2018
TOPlist