FacebookYoutubeInstagram

Králem je opět snajpr Jan Dohnal, týmům vládnou divizní florbalisté!

Hluk Ostatní sporty 1. 2. 2018
Králem je opět snajpr Jan Dohnal, týmům vládnou divizní florbalisté!
Foto: Lukáš Baroň

V Hluku už posedmé vyhlašovali nejlepší sportovce, kolektivy a trenéry

Předávání žezla se nekoná! Fotbalista Jan Dohnal obhájil vítězství v 7. ročníku ankety o Nejlepšího sportovce města Hluk. Osmadvacetiletý snajpr pátého týmu krajského přeboru odsunul na druhé místo pákaře Dušana Tesaříka a florbalistu Tomáše Olberta. Vítězství mezi týmy ukořistili florbalisté, kteří mají za sebou nejlepší rok v historii klubu.

„Obhájit je vždycky těžší než vyhrát poprvé, vítězství brácha vůbec nečekal,“ prohlásil při přebírání vítězné trofeje Jakub Dohnal, bratr sportovního krále Hluku, který je na svatební cestě v Peru. „Jeho absence nás mrzí, ale nedá se nic dělat. Sportovní žezlo je každopádně ve správných rukách, Honza je jedním z nejlepších fotbalistů v dějinách klubu, nastřílel už více než sto padesát gólů,“ řekl na adresu staronového krále Karel Bojko, duše slavnostního večera, který se už tradičně konal na hlucké tvrzi.

Královými rádci byli vyhlášeni Dušan Tesařík, pákař a trenér Armwrestling clubu Hluk, a florbalový snajpr Tomáš Olbert. Tesařík si tak meziročně o příčku polepšil. „Každého umístění na bedně si vážím, o to víc, když jej dosáhnu na domácí půdě,“ svěřil se Tesařík, úřadující mistr Evropy na pravou ruku a bronzový medailista z mistrovství světa na levou ruku. Třetí Tomáš Olbert je nejlepším střelcem florbalového Spartaku a patří i ke špičce celé soutěže, když nasbíral 69 kanadských bodů (42+27). „Ale stále je co zlepšovat, třetí místo je pro mě výzvou, abych za rok třeba byl ještě o příčku lepší,“ uvedl čtyřiadvacetiletý Olbert, který má za sebou i superligové angažmá v Otrokovicích. Čtvrtá skončila mažoretka Klára Nováková a pátý fotbalista Tomáš Martiš.

Speciální cenu získala Veronika Dufková, jejíž parketou je latinsko-americký tanec.

Z vítězství mezi kolektivy se radovali florbalisté, kteří z trůnu sesadili borce ze zeleného trávníku. A není divu, vždyť svěřenci hrajícího kouče Pavla Rochovanského zvládli rok 2017 na podtrženou jedničku. Podruhé se probojovali do osmifinálové skupiny Českého poháru, ve které premiérově ukořistili i dva body. V divizi pak bojují o postup do Národní ligy.

„I když na prvním místě po základní části už asi neskončíme, věřím, že udržíme druhý flek, který rovněž odemyká brány play off. A uděláme maximum, abychom v příští sezoně v Hluku přivítali třetí nejvyšší soutěž v zemi,“ neskrýval postupové plány Rochovanský.

Za florbalisty skončili druzí pákaři a třetí fotbalisté.

Hlučané představili i pět nových členů Síně slávy, do které vstoupili bývalý volejbalista Pavel Dohnal, atlet Jaroslav Soviš a fotbalisté Ladislav Straka, Antonín Ševčík a František Štefaník. Zbylá ocenění, talentovaná mládež: Anna Gálová (florbal), Adam Konečný, Vanessa Zlínská (fotbal), Antonie Beníčková (basketbal), Filip Hájek (judo), týmy, pracující s mládeží: basketbalová přípravka, mažoretky Mazlinky, fotbaloví mladší žáci. 

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Velká cena svědčila Tykalovi s Tarabusem

Uherský Brod

Velká cena svědčila Tykalovi s Tarabusem

Sbírku deseti medailí (8-1-1) vybojovali na domácím 8. ročníku Velké ceny města Uherský Brod a 9. ročníku...

26. 1. 2018
Bazooku „přepadl“ reprezentační kouč. „Kolega je zapálený,“ uznal.

Uherské Hradiště

Bazooku „přepadl“ reprezentační kouč. „Kolega je zapálený,“ uznal.

Jako opaření zůstali futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště, když se na jejich tréninku bez ohlášení, z čista...

25. 1. 2018
Bazooka schytala osm Amorových šípů...

Uherské Hradiště

Bazooka schytala osm Amorových šípů...

Čekání futsalistů Bazooka CF Uherské Hradiště na sedmé vítězství v sezoně se prodlužuje. Negativní minisérii nepřetrhli ani...

24. 1. 2018
Teimerová vévodí Českému poháru!

Uherské Hradiště

Teimerová vévodí Českému poháru!

Skifařka Karolína Teimerová z VK Morávia Uherské Hradiště nenašla přemožitelku ve druhém kole Českého poháru v jízdě...

23. 1. 2018
TOPlist