FacebookYoutubeInstagram

Kvintet míří na republiku

Uherský Brod Ostatní sporty 9. 3. 2019
Kvintet míří na republiku

Krasobruslaři Bruslařského klubu Uherský Brod udělali tečku za závody Českého poháru na česko-polských hranicích. Z Velké ceny Českého Těšína přivezli zlatou medaili sourozenci Barbora a Jakub Tykalovi, stříbro přidal Adam Tarabus (na snímku). Trio si tak zajistilo postup na mistrovství republiky, na které je doprovodí ještě Nelly Jankovičová a Martina Pšurná.

Tykalová zazářila v konkurenci bezmála třiceti nejmladších žaček, když za kvalitní volnou jízdu od rozhodčích dostala 44,19 bodu. Jelikož její výkon nikdo nepřekonal, radovala se z vítězství. Na její výkon navázal bratr Jakub mezi nejmladšími žáky, který rovněž nenašel přemožitele.

Mladší žák Tarabus zůstal těsně pod vrcholem. „I když Adam předvedl kvalitní volnou jízdu, tréma z delší závodní přestávky jej stála cenné body za předvedení. Se ziskem 50,47 bodu skončil druhý za domácím Malczykem,“ uvedla Kateřina Tykalová, předsedkyně klubu z Uherského Brodu. Mladší žáčka Andrea Pšurná se nevyhnula pádu, čímž se připravila o potřebné body a skončila až sedmá.

V Českém Těšíně dopsal poslední kapitolu Český pohár a současně se tak uzavřel republikový žebříček, který je určujícím měřítkem pro nominace závodníků na březnové mistrovství republiky. „Jeho brány odemkla hned pětice - Jakub Tykal, Barbora Tykalová, Martin Pšurná, Adam Tarabus a Martina Pšurná, její sestra Andrea skončila na místě první náhradnice,“ prozradila Tykalová. 

Autor: ceh
Inzerce

Vaše názory

Stříbrný comeback Jozefáka

Nivnice

Stříbrný comeback Jozefáka

Klobouk dolů! Zápasník Filip Jozefák z TJ Nivnice vybojoval na mistrovství republiky žactva v řecko-římském stylu v...

4. 3. 2019
Z trojboje nemají ani bodík

Uherské Hradiště

Z trojboje nemají ani bodík

Futsalisté Bazooky CF Uherské Hradiště z náročného „anglického týdne“ nevybojovali ani bod a postupně se vzdávají myšlenky...

1. 3. 2019
Golemovu ruku si pozlatili

Hluk

Golemovu ruku si pozlatili

Zlatý a stříbrný double. To je skvostná bilance pákařů Armwrestling clubu Hluk na jubilejním 20. ročníku mezinárodní...

28. 2. 2019
Sportovním králem města je atlet „trojbojař“ Jakub Kunt

Uherské Hradiště

Sportovním králem města je atlet „trojbojař“ Jakub Kunt

Na trůn pro nejlepšího sportovce města Uherské Hradiště usedl Jakub Kunt, atlet Slovácké Slavie, který je dvojnásobným...

21. 2. 2019
TOPlist