FacebookYoutubeInstagram

Machala se přiblížil „republice“

Uherský Brod Ostatní sporty 5. 4. 2019
Machala se přiblížil „republice“

Judista Ondřej Machala z Uherského Brodu zazářil na Českém poháru v Jablonci nad Nisou, kde v mezinárodní konkurenci obsadil páté místo a získal veledůležité body do Ranking listu, který je klíčem k postup na republikový šampionát.

Na severu Čech bojovalo na sedmi tatami 996 judistů z 132 klubů z Česka, Polska, Slovenska, Ukrajiny nebo Německa. Machala se představil ve váhové kategorii do 55 kilogramů, která čítala 44 závodníků.

Nemilosrdným K.O. systémem procházel jako nůž máslem až do semifinále, ve kterém jej vyřadil pozdější stříbrný medailista z Hranic. V opravách se ještě snažil o zisk bronzu, ale po drobné taktické chybě nakonec obsadil „až“ páté místo. „Jen potvrdil výbornou formu, o čemž svědčí pět odehraných zápasů za sebou. Pátá příčka možná není úplně populární, ale mluvíme o pohárové soutěži, která je nominací na mistrovství republiky, takže se boduje umístění až do sedmého místa. Třemi výhrami a přidělenými body má Ondra našlápnuto na podzimní republiku,“ zdůraznila Kateřina Krahulová, uherskobrodská trenérka.

Už o víkendu Machala, ale i jeho kluboví kolegové, kteří prošli kvalifikačním sítem, vyrazí na nejlépe obsazený mezinárodní turnaj Grand Prix ve slovenském Pezinku.

Autor: sal
Inzerce

Vaše názory

Přijďte a bavte se golfem

Ostrožská Nová Ves

Přijďte a bavte se golfem

Nejníže položené golfové hřiště v České republice, to je golfový areál Jezera v Ostrožské Nové Vsi. Díky...

5. 4. 2019
Bazooka se loučí, vystřídá ji ve Varta lize Tango?

Uherské Hradiště

Bazooka se loučí, vystřídá ji ve Varta lize Tango?

Je dobojováno! Futsalisté Bazooky CF Uherské Hradiště se rozloučili s Varta ligou očekávanou porážkou na palubovce páté...

4. 4. 2019
Gymnazistky se prostřílely do finále

Staré Město

Gymnazistky se prostřílely do finále

Futsalistky SOŠ a Gymnázia Staré Město jsou v republikovém superfinále Středoškolské futsalové ligy. V konferenčním finále v...

2. 4. 2019
Poosmé na kolenou! A jak dál?

Uherské Hradiště

Poosmé na kolenou! A jak dál?

Futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště mají zatím pouze jednu jistotu, ve Varta lize skončí na devátém místě...

28. 3. 2019
TOPlist