FacebookYoutubeInstagram

Medailové žně brodských judistů kalí zranění Machaly

Uherský Brod Ostatní sporty 7. 12. 2019
Medailové žně brodských judistů kalí zranění Machaly

I když už je dávno po sklizni, medailová žeň judistů JUDO Uherský Brod nekončí. Parádní formu prokázali i na 35. ročníku mezinárodního Vánočního turnaje města Mohelnice, kde v konkurenci více než 300 závodníků ve čtyřech kategoriích vybojovali 15 medailí (4-4-7).

Tradiční mezinárodní soutěž servírovala na třech tatami boje českých, polských a německých judistů. Broďané na Hanou dorazili s devatenáctičlennou výpravou, která se zahraniční konkurence nezalekla, což dokládá nejen počet medailí, ale i bojovnost a nasazení, které zrcadlilo sebejistotu v předvedených bojích. „Hojná účast se podepsala na délce turnaje, který se protáhl až do večera. Hlavně žáci se dostali ke slovu až v pozdních odpoledních hodinách. I přes více než osmihodinové čekání však předvedli skvělé výkony,“ uvedla trenérka Kateřina Krahulová, kterou potěšilo, že medaili stále častěji sbírají i nejmladší judisté. „Ani mezinárodní turnaje nejsou mezi našimi mláďaty ničím novým. Zkoušíme jejich odolnost už od této věkové kategorie a je vidět, že se směle mohou rovnat i se zahraničními závodníky,“ těší Krahulovou.

Kaňkou turnaje je zranění Ondřeje Machaly, kterému se už od září lepí smůla na paty. Do konce roku jej tak čeká nucená pauza. To zbytek klubu má do Vánoc ještě stále poměrně našlapanou termínovou listinu, ve které nechybí třeba Velká cena Karviné.

Zrcadlo výsledků, U9 - 1. Filip Marholt, Dominik Purč, 2. Josef Horňák, Tomáš Zedník, Adam Maxe, 3. Tamara Kočicová, U11 - 1. Jan Berka, 3. Eliška Bartková, Antonín Lekeš, Karolína Pitnerová, Adéla Horňáková, Tomáš Zálešák, Prokop Kočí, U13 - 2. Šimon Bradáč, U15 - 1. Barbora Němcová. 

Autor: mm, ceh

Vaše názory

Osm zlatých, sourozenci Polákovi byli k neudržení

Hluk

Osm zlatých, sourozenci Polákovi byli k neudržení

Extraliga armwrestlingu zvedla oponu! A borci Armwrestling clubu Hluk do ní vtrhli jako uragán, když v Novém...

5. 12. 2019
Julie Svitáková šokovala sebe i svět, má cenný bronz!

Nivnice

Julie Svitáková šokovala sebe i svět, má cenný bronz!

„Hlavně jedu sbírat zkušenosti. Kdyby se mi náhodou podařilo probojovat do finále, byla by to senzace,“...

4. 12. 2019
Třináct medailí, zlatý trojlístek Marholt, Zancová, Lebloch

Uherský Brod

Třináct medailí, zlatý trojlístek Marholt, Zancová, Lebloch

Potěr JUDO Uherský Brod zazářil na šampionátu Moravy mláďat ve Veselí nad Moravou, nejvyšší republikové soutěži, která...

30. 11. 2019
Oblíbený seriál pokračuje Akropolis Cupem

Uherské Hradiště

Oblíbený seriál pokračuje Akropolis Cupem

Podzimní část postupové soutěže jednotlivců v aerobiku Akropolis Cup v rámci Aerobic Tour zavítá v neděli 24....

23. 11. 2019
TOPlist