FacebookYoutubeInstagram

Na olympiádě zazářila Mitanová

Uherské Hradiště Ostatní sporty 4. 7. 2019

Sportovci Zlínského kraje vybojovali na Letní olympiádě dětí a mládeže v Liberci 46 medailí (13-9-24) a v konečném účtování obsadili s 271 body šesté místo. Viditelnou stopu pod pěti kruhy zanechali i vyslanci Uherskohradišťska, kteří se postarali o pět cenných kovů. Největší hvězdou se stala sprinterka Karolína Mitanová ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště.

„Kája parádně načasovala formu, v obou individuálních startech si v rozběhu i ve finále zlepšila osobní rekordy,“ smekl Pavel Kunt, předseda atletického klubu.

Mitanová ve sprintu na 60 m zaběhla v rozběhu nový osobní rekord 7,78 s. a doslova prolétla do finále, ve kterém si ještě o dvě setiny polepšila a pověsila si na krk zlatou olympijskou medaili. V běhu na 300 metrů si rovněž dvakrát zlepšila osobní maximum, v rozběhu na 40,07 s. a finále dokonce na 38,73 s. V nabité konkurenci však dosáhla „jen“ na stříbro. Ve štafetě na 4x60 metrů přidala bodované desáté místo.

Skvěle se na dětskou olympiádu připravil i její týmový kolega mladší žák Petr Mendlschmid, který sice do finálové osmičky výškařů proklouzl až ze sedmého místa výkonem 1,51 metru, ale ve finále se pořádně vytáhl. Žák sportovní třídy ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod si o deset centimetrů polepšil a získal bronz. „Ve velké konkurenci nejlepších českých atletů nepodlehl atmosféře a naopak si zlepšil osobní rekord, stejně jako následně v dálkařském sektoru, kde skončil čtvrtý,“ uvedl Zdeněk Moštěk, ředitel brodské školy. Výškařské finále absolvoval i starší žák Jakub Ladislav Janča, který však skončil čtvrtý.

Bronzový double se podařil Kryštofu Tykalovi ze Spartaku Uherský Brod. Jeden z největších talentů klubu dohmátl třetí na 100 a 200 m prsa. „Na delší trati navrch přidal osobní rekord,“ podotkla Renata Krůželová, předsedkyně brodského klubu. V doplňkové disciplíně 200 m polohový závod doplaval Tykal sedmnáctý.

V kolektivních sportech si nejlépe vedl florbalový tým, jehož barvy hájil i trojlístek Dominik Novotný, Martin a David Ležatkovi z 1.AC Uherský Brod a dvojice František Tvrdoň, Tomáš Řihák z uherskobrodského Orla. Zlínský kraj ve čtvrtfinále prohrál na nájezdy s Libereckým krajem 4:5, ale vzápětí porazil Vysočinu i Karlovarský kraj a skončil pátý. 

Autor: Petr ČECH

Vaše názory

Final Six pohřbilo sedm minut

Uherské Hradiště

Final Six pohřbilo sedm minut

Inlinehokejisté CSC Roller Uherské Hradiště do Final Six nepostoupili. Brány bojů o medaile si zavřeli v přímém...

28. 6. 2019
Exhibice vynesla 11 zlatých!

Hluk

Exhibice vynesla 11 zlatých!

Pákaři Armwrestling clubu nadále vládnou Česku! Mistrovství republiky v Dolní Lhotě nedaleko Klatov proměnili ve vlastní exhibici,...

27. 6. 2019
Tři sekundy od semifinále!

Uherské Hradiště

Tři sekundy od semifinále!

Inlinehokejová přípravka CSC Roller Uherské Hradiště obsadila na republikovém šampionátu v Přerově šesté místo. Z bojů o...

27. 6. 2019
Návrat po mateřské oslavila stříbrem

Uherské Hradiště

Návrat po mateřské oslavila stříbrem

Inlinebruslařka Nicol Hlůšková, hájící barvy Tempish Heartbeat Inline, se dokázala po tříleté pauze strávené na mateřské dovolené...

21. 6. 2019
TOPlist