FacebookYoutubeInstagram

Na trůn usedl už počtvrté

Staré Město Ostatní sporty 12. 2. 2019
Na trůn usedl už počtvrté

Squashista Marek Panáček ze Starého Města splnil roli vysokého favorita, když se na republikovém šampionátu v Praze dvakrát probojoval do finále a jedno proměnil v titul šampiona! Z vítězství se radoval ve své kategorii U17 a obhájil zlatou medaili.

Šestnáctiletý juniorský reprezentant, který hraje za brněnský klub Squash Viktorie, neměl při zlaté jízdě žádnou konkurenci. Cestou na vrchol neztratil jediný set a suverénně si tak došel už pro čtvrtý juniorský titul. „Obhajoba je vždycky náročná, soupeři chtějí můj skalp. A přitom mě všichni viděli už ve finále, tlak byl obrovský. I proto jsem moc rád, že jsem ho ustál,“ usmíval se Marek Panáček, který ve finále skolil ve třech setech nasazenou dvojku Mráčka.

Na spanilou jízdu to dlouho vypadalo i v kategorii U19. Opět se totiž probojoval do finále, přičemž ztratil jen dva sety. Ve finále už ale po boji podlehl nasazené jedničce Vorlíčkovi. „I tak jsem maximálně spokojený, medaile patří nejen mně, ale i rodině, klubu a trenérovi Janu Břeňovi,“ poznamenal student SOŠ a Gymnázia ve Starém Městě, který aktuálně vládne evropskému žebříčku U17. Ve světovém je třetí. 

Autor: ceh

Vaše názory

Bazooka dál krvácí! Talent roku Křivánek zmizel do pražské Sparty

Uherské Hradiště

Bazooka dál krvácí! Talent roku Křivánek zmizel do pražské Sparty

Futsalovou loď Bazooky CF Uherské Hradiště opouští Talent roku 2018! Hvězda týmu Lukáš Křivánek podepsal přestupní lístky...

6. 2. 2019
Hluk má potřetí královnu, na trůn usedla Monika Vybíralová

Hluk

Hluk má potřetí královnu, na trůn usedla Monika Vybíralová

Král je mrtev, ať žije král! Na trůn pro nejlepšího sportovce města Hluk usedla Monika Vybíralová, opora...

31. 1. 2019
„Chci hrát až do čtyřiceti“

Hluk

„Chci hrát až do čtyřiceti“

S vítězstvím vůbec nepočítala, ani v koutku duše. Extraligová stolní tenistka Monika Vybíralová však „strčila do kapsy“...

31. 1. 2019
Po Bruselu dobyl i Prahu!

Staré Město

Po Bruselu dobyl i Prahu!

Squashista Marek Panáček ze Starého Města triumfoval na turnaji Czech Junior Open v Praze, který je součástí...

30. 1. 2019
TOPlist