FacebookYoutubeInstagram

Nejlépe pálil Petr Pelikán

Kunovice Ostatní sporty 11. 6. 2018
Nejlépe pálil Petr Pelikán

Na domácím šampionátu Svazu branně technických sportů ve střeleckém víceboji mládeže ze vzduchových zbraní se neztratili ani střelci z Kunovic. Petr Pelikán získal putovní pohár za absolutně nejlepší nástřel 237,43 bodu v kategorii vzduchová puška.

V kategorii mladších žáků ve vzduchové pušce si vystřílela Nikola Hornátová stříbro (322,78 b.). V družstvech pak děvčata Kateřina Křižanová, Michaela Tomášová a Nikola Hornátová skončila pátá, tým chlapců Prokop Mikuš, Viktor Mazura a Filip Hejda obsadil sedmé a Radek Pelikán, Jakub Vidrman a Štěpán Maršálek osmé místo.

Družstvo starších žáků David Tomešek, Michal Brožovič a Petr Pelikán vybojovalo zlaté medaile a titul mistrů ČR za 725,65 bodu. Petr Pelikán vybojoval zlato i v jednotlivcích. Družstvo dorostu ve složení David Kosek, Helana Jurkasová a Josef Pečenka si rovněž vybojovalo titul mistrů ČR za 679,05 bodu. Pečenka pak přidal zlatou medaili v jednotlivcích a bronzovou Kosek. Družstvo juniorů Lenka Kvasnicová, Hana Kvasnicová a Tomáš Lorenc si za 770,39 bodu vystřílelo stříbrné medaile. H. Kvasnicová byla v jednotlivcích stříbrná.

V kategorii vzduchová pistole si starší žáci Michal Brožovič, David Tomešek a Petr Pelikán vybojovali titul mistrů ČR za 539,58 bodu a Petr Pelikán si vystřílel stříbro a Michal Brožovič bronz. Družstvo dorostu Helena Jurkasová, David Kosek a Josef Pečenka má stříbro. Stejný kov vystřílel Pečenka v jednotlivcích.

V kategorii juniorů si družstvo L. Kvasnicová, H. Kvasnicová a Lorenc vybojovalo nástřelem 361,94 bodu stříbrné medaile. V soutěži jednotlivců byla H. Kvasnicová rovněž druhá, Lorenc třetí. „Martin Kříž, který hostoval za Moravskou Třebovou, získal v disciplíně vzduchová puška stříbro,“ dodal k parádním výsledkům trenér Jiří Jurásek. 

Autor: sal, jj

Vaše názory

Bronzový Machala

Uherský Brod

Bronzový Machala

Judista Ondřej Machala z JUDO Uherský Brod vyrazil „na vlastní pěst“ na kvalitně obsazený turnaj do Prostějova...

10. 6. 2018
Ze Sofie jeli s veselou, slaví stříbrný double a bronz!

Hluk

Ze Sofie jeli s veselou, slaví stříbrný double a bronz!

I když nedosáhli na zlato, vraceli se domů s veselou. Trojlístek pákařů Armwrestling clubu Hluk, reprezentantů České...

7. 6. 2018
Potěr od Olšavy urval 25 medailí

Uherský Brod

Potěr od Olšavy urval 25 medailí

Parádní představení servírovala divákům jubilejního dvacátého ročníku Velké ceny Blanska početná výprava Judo Uherský Brod, která na...

2. 6. 2018
Gazda stále pálí ostrými

Uherský Brod

Gazda stále pálí ostrými

Inlinehokejisté IHC Uherský Brod stoupají extraligovou tabulkou, aktuálně už figurují na šesté pozici, když se o ještě...

1. 6. 2018
TOPlist