FacebookYoutubeInstagram

Osm zlatých, sourozenci Polákovi byli k neudržení

Hluk Ostatní sporty 5. 12. 2019
Osm zlatých, sourozenci Polákovi byli k neudržení
Inzerce

Extraliga armwrestlingu zvedla oponu! A borci Armwrestling clubu Hluk do ní vtrhli jako uragán, když v Novém Městě nad Metují vybojovali 12 cenných kovů, včetně osmi zlatých! Na východě Čech se přitom představila jen čtyřčlenná výprava. Její nejzářivější hvězdou se stala Ester Poláková, úřadující juniorská mistryně světa.

Čtrnáctiletá pákařka u řeky Metuje zanechala nesmazatelnou stopu. „Ester bez jediné porážky ovládla nejen kategorii juniorek bez rozdílu vah, ale stejným způsobem si podmanila i klání žen do šedesáti kilogramů na obě paže a na krk si tak pověsila čtyři zlaté medaile,“ smekl Dušan Tesařík, kouč hluckých pákařů.

V parádním světle se ukázal i Polákové starší bratr Šimon, který rovněž kraloval na obě ruce juniorům nad 70 kilogramů a v mužích do 85 kilogramů zkompletoval zlatý hattrick na levou paži.

„Na pravačku však bral „jen“ stříbro, když jeho spanilou jízdu ve finále ukončil Karel Diviš z pražského Arm­wrestling klubu,“ dodal Tesařík, kterého potěšil i Václav Vaculovič.

Borec přezdívaný Lokomotiva nešetřil soupeře v královské kategorii nad 95 kilogramů, když na levačku bral zlatou a na pravačku stříbrnou medaili. „Nad jeho síly byl pouze o více než 120 kilogramů těžší mistr světa František Živný. I když se Vašek snažil obra překvapit rychlostí a technikou, úspěch slavila Frantova brutální síla,“ komentoval finálový boj na pravou paži Tesařík.

Hluckou medailovou žeň zakončil junior Antonín Vincenc, který získal bronz v kategorii do 70 kilogramů na levou ruku, když prohrál jen s Lukášem Cibulou a Adamem Čípem, letošním bronzovým medailistou z mistrovství světa.

„Na pravačku však zabojoval jako lev a přidal skvělé druhé místo,“ doplnil hlucký lodivod, který se už společně se svěřenci připravuje na mezinárodní Golemovu ruku.

Jejím dějištěm se 25. ledna stanou Dubňany. 

Autor: ceh

Vaše názory

Julie Svitáková šokovala sebe i svět, má cenný bronz!

Nivnice

Julie Svitáková šokovala sebe i svět, má cenný bronz!

„Hlavně jedu sbírat zkušenosti. Kdyby se mi náhodou podařilo probojovat do finále, byla by to senzace,“...

4. 12. 2019
Třináct medailí, zlatý trojlístek Marholt, Zancová, Lebloch

Uherský Brod

Třináct medailí, zlatý trojlístek Marholt, Zancová, Lebloch

Potěr JUDO Uherský Brod zazářil na šampionátu Moravy mláďat ve Veselí nad Moravou, nejvyšší republikové soutěži, která...

30. 11. 2019
Oblíbený seriál pokračuje Akropolis Cupem

Uherské Hradiště

Oblíbený seriál pokračuje Akropolis Cupem

Podzimní část postupové soutěže jednotlivců v aerobiku Akropolis Cup v rámci Aerobic Tour zavítá v neděli 24....

23. 11. 2019
Zlatý hattrick, překvapil Machala

Uherský Brod

Zlatý hattrick, překvapil Machala

Klobouk dolů! Judisté JUDO Uherský Brod vybojovali na 23. ročníku mezinárodního turnaje Judo Cup v Galantě, který...

23. 11. 2019
TOPlist