FacebookYoutubeInstagram

Skandál! Zůstanou bez peněz na mládež

Uherské Hradiště Ostatní sporty 9. 9. 2019
Skandál! Zůstanou bez peněz na mládež
Inzerce

Sportovní kluby na Slovácku zažívají šok! Podle zaručených zpráv totiž letos nedosáhnou na státní příspěvek z programu Můj klub, což některým možná způsobí velké ekonomické problémy. S finanční injekcí na podporu mládeže totiž v rozpočtech počítaly.

„Je to smutná zpráva,“ shodují se zástupci klubů. Ale mají svázané ruce.

Jejich situace nenechává klidným ani senátora Ivo Valentu, jehož Nadace SYNOT už skoro 20 let podporuje amatérský mládežnický sport ve Zlínském kraji. Do klubových pokladen tak už „nasypal“ desítky milionů korun.

„I proto mě mrzí, že kvůli administrativní pochybení v dotačním programu Můj klub, pramenícímu z neúměrné byrokratické zátěže, přijdou sportovní oddíly v našem regionu o několik milionů korun, které budou v klubových rozpočtech logicky chybět,“ posteskl si Valenta, který opakovaně jednal s ministrem školství, aby jej informoval o negativních zkušenostech klubů.

„Jejich zástupci naráží na velké byrokratické překážky. A přitom hlavním smyslem programu Můj klub je podpora sportující mládeže, nikoliv boj s papíry a razítky,“ diví se Valenta.

Klubům aktuálně podává pomocnou ruku Lukáš Žmolík, který má cenné zkušenosti s administrací dotačních projektů v oblasti sportu právě na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. „Za svého působení jsem se seznámil se všemi úskalími, se kterými se kluby při vyřizování dotací vypořádávají. Práci v klubech přitom zpravidla odvádějí nadšení dobrovolníci ve volném čase, bez nároku na sebemenší odměnu. Pro tyto srdcaře je složité dotační řízení další neúměrnou zátěží. I proto jim nabízím profesionální pomoc,“ prohlásil Žmolík, které své zázemí našel mimo jiné přímo v kanceláři senátora Valenty v uherskohradišťské pasáži Slunce.

„Čeká nás ostrý start, protože už na říjen je vypsán další ročník dotačního programu Můj klub, který považuji za vlajkovou loď našeho servisu,“ zdůraznil Žmolík

Zpracování projektu na klíč dá podle něj spolkům jistotu, že jejich žádost projde formální kontrolou a bude schválena včas.

„Ve Zlínském kraji navíc působí až stovka klubů, které splňují všechny požadavky pro dotaci, ale o možnosti nevědí, nebo mají strach ze složitosti dotačního řízení,“ poznamenal závěrem Žmolík.(ceh)

Autor: ceh

Vaše názory

U Olšavy rozjíždějí Baby judo

Uherský Brod

U Olšavy rozjíždějí Baby judo

Judisté Uherského Brodu si užívají léta, jejich závodní kolotoč se zastavil. Prázdniny jsou ve znamení odpočinku, nesoutěžních...

6. 9. 2019
Firemní pohár pro Tradix

Staré Město

Firemní pohár pro Tradix

Jubilejní 10. ročník Slovácké firemní tenisové ligy se stal kořistí trojlístku Radek Křen, Radim Straka, Milan Vyorálek...

2. 9. 2019
Hromada má titul, Malůš bronzový double

Slovácko

Hromada má titul, Malůš bronzový double

Vrcholem střelců z předovek bylo mistrovství Evropy v Maďarsku. A výraznou stopu na něm zanechali i borci...

28. 8. 2019
Oplatili stejnou mincí

Uherské Hradiště

Oplatili stejnou mincí

Baník čekal na výhru se Slováckem dva roky. "Minule dali trojku oni nám, tentokrát my jim," připomněl...

28. 8. 2019
TOPlist