FacebookYoutubeInstagram

Softbalistky dál kralují, Húskovou vystřídala na trůnu Mlýnková

Kunovice Ostatní sporty 10. 5. 2018
Softbalistky dál kralují, Húskovou vystřídala na trůnu Mlýnková
Foto: sal

Panský dvůr v Kunovicích byl opět svědkem vyhlašování nejlepších sportovců města

Nadvláda softbalistek Snails Kunovice nad sportovními kolegy pokračuje. Nejlepší sportovkyní města za rok 2017 se stala Eliška Mlýnková. O jejím triumfu rozhodla odborná komise v tajném hlasování. Na trůnu vystřídala svou spoluhráčku Denisu Húskovou.

V dalších dvou kategoriích - sportovci do 15 a nad 15 let - už rozhodovali obyvatelé Kunovic v anketě. Vítězství přisoudili softbalistovi Ondřeji Nemravovi a sportovní střelkyni Haně Kvasnicové, která se z triumfu radovala už počtvrté za sebou.

Eliška Mlýnková v dresu extraligových Šnečic vybojovala čtvrté místo a stejné místo pak na mistrovství Evropy. „Vůbec jsem nečekala, že bych něco mohla vyhrát. V  anketě jsem úplně poprvé a už samotná nominace mě překvapila. Ale jsem ráda, že mě odborná porota ocenila, protože si myslím, že kunovický softbal patří k nejlepším v republice,“ uvedla nová sportovní královna Kunovic.

V anketě čtenářů-obyvatelů Kunovic už počtvrté v řadě vyhrála v kategorii nad 15 let střelkyně Hana Kvasnicová, která loni sbírala úspěchy v seriálu mistrovství republiky Svazu branně technických sportů (SBTS). Získala čtyři zlaté a jednu bronzovou medaili. „Lépe se mně střílí z pušky, ale vzhledem k blížící se maturitě mám na střelbu stále méně času. Co bude dál, se ještě uvidí,“ prozradila Kvasnicová.  Spolu s ní o přízeň Kunovjanů bojovali stolní tenista Jan Hajduk, házenkářka Kateřina Hrabalová, badmintonista Tomáš Janošek, šachista Josef Knotek a softbalistka Eliška Mlýnková.

V kategorii do 15 let uspěl softbalista Ondřej Nemrava, který v hlasování porazil šachistu Mikuláše Kryštofa Trávníčka, házenkářku Alžbětu Měsíčkovou, stolního tenistu Lukáše Hladíka, střelce Petra Pelikána a fotbalisty Tomáše Bičana a Romana Obdržálka. „Softbal hraji od čtyř let, kdy mě k sportu přivedli rodiče. Chtěl jsem to prostě zkusit. Dnes už hraju osm let a pořád mě to baví,“ uvedl nejlepší nadhazovač a pálkař týmů žáků Snails Kunovice.

Sportovní osobností Kunovic se stal in memoriam Vladimír Galuška. Cenu starostky města Ivany Májíčkové si převzaly veslařka Karolína Teimerová a atletka Karolína Klišíková (na snímku).

Autor: sal

Vaše názory

Krajský titul vybojovali na tatami Machala a Vincenec

Uherský Brod

Krajský titul vybojovali na tatami Machala a Vincenec

Stříbrný double se podařil vyslancům Judo Uherský Brod na Poháru osvobození Tvrdonic, který byl zároveň krajským přeborem....

7. 5. 2018
Triumf slaví Zpěvákovi

Míkovice

Triumf slaví Zpěvákovi

Desítka tříčlenných týmů bojovala v Míkovicích v amatérském nohejbalovém turnaji. Slovácko reprezentovali po dvou týmech borci ze...

3. 5. 2018
Hlučané vezou jedenáct medailí, zlatý hattrick Giganta Tesaříka!

Hluk

Hlučané vezou jedenáct medailí, zlatý hattrick Giganta Tesaříka!

Je to zkrátka Gigant! Přezdívka jej dokonale vystihuje. Čtyřicetiletý Dušan Tesařík, pákař Armwrestling clubu Hluk, na republikovém...

3. 5. 2018
Největšího kapra chytil Turčák

Kostelany nad Moravou

Největšího kapra chytil Turčák

Vítězstvím Radka Turčáka ze Zlechova skončily tradiční Jarní rybářské závody v Kostelanech nad Moravou. Ke břehům slepého...

30. 4. 2018
TOPlist