FacebookYoutubeInstagram

Sportovním králem města je atlet „trojbojař“ Jakub Kunt

Uherské Hradiště Ostatní sporty 21. 2. 2019
Sportovním králem města je atlet „trojbojař“ Jakub Kunt

Jakub Kunt a Tomáš Habarta

Foto: sal
Inzerce

Nejlepším sportovním kolektivem Uherského Hradiště jsou volejbalové starší žákyně

Na trůn pro nejlepšího sportovce města Uherské Hradiště usedl Jakub Kunt, atlet Slovácké Slavie, který je dvojnásobným mistrem republiky v trojskoku (v hale i na dráze)! Jeho parádní disciplínou je však také výška nebo dálka. „Korunu a žezlo“ převzal na slavnostním vyhlášení už 21. ročníku ankety ve Slováckém divadle.

„Ve vítězství jsem ani nedoufal. Kdybych seděl v porotě, hlasuju pro svého velkého kamaráda, výborného sportovce a oddílového parťáka Tomáš Zajíc,“ svěřil se po korunovaci sedmnáctiletý Kunt. V roce 2018 vybojoval kromě zlatého double v trojskoku rovněž titul vicemistra republiky ve skoku vysokém, když překonal laťku ve výšce 208 centimetrů, což je jeho osobní maximum. „Určitě se chci dostat přes dvě stě deset centimetrů a zabojovat o splnění limitu na červencový evropský šampionát ve Švédsku. Abych se nominoval, musím se zlepšit minimálně o pět centimetrů,“ ví moc dobře Kunt, který o specializaci zatím ještě nepřemýšlí… „Nejvíc mě to táhne k výšce, na tréninku se však nejintenzivněji věnuju trojskoku. Dálka je jen doplněk, ale taky mě baví. Trenér mě každopádně vidí spíš jako trojskokana než výškaře,“ prozradil sportovec roku, který aktuálně laboruje s kotníkem. Chodí na rehabilitace, každý den cvičí. „Kotník jsem si pochroumal už v létě, teď se mi problémy vrátily po lednovém závodě v Třinci, kde je hodně tvrdý povrch. Tak doufám, že to bude brzy v pohodě,“ vysvětlil Kunt, který kromě parťáka Zajíce za sebou nechal i veslařku Karolínu Teimerovou, fotbalistu Filipa Vecheta a vrhačku Blanku Tomáškovou.

Atlet triumfoval i v kategorii mládeže do 15 let, ve které byli v pětičlenné nominaci hned tři zástupci královny sportů.

Z vítězství se nakonec radoval patnáctiletý Tomáš Habarta, vicemistr republiky v běhu na 1500 metrů, který v prosinci zaběhl nový halový český rekord na stejné distanci (4:06,80 min.). Na dalších místech bez určení pořadí skončili atleti Ondřej Buráň a Karolína Mitanová, volejbalistka Zuzana Kamasová a veslařka Miriam Viceníková.

Souboj kolektivů vyzněl pro volejbalové starší žákyně Slovácké Slavie, které vybojovaly na mistrovství republiky i v Českém poháru páté místo. Jejich kouč Petr Plaček pak převzal cenu pro nejlepšího trenéra roku.

Organizátoři nezapomněli ani na TOP sportovce z Uherského Hradiště, který reprezentuje za hranicemi města. Ocenění získal novoveský kanoista Jiří Zalubil, juniorský mistr Evropy a trojnásobný mistr republiky. Cenu za mimořádný přínos sportu ve městě si vysloužili Jana Hrabalová (volejbal), Ludvík Hruboš (veslování) a Jiří Němec (kulturistika). 

Autor: Petr ČECH

Vaše názory

Šest nováčků prověří mistr!

Uherské Hradiště

Šest nováčků prověří mistr!

Futsalisty Bazooky CF Uh. Hradiště čeká týden pravdy, který ukáže, jestli patří mezi aspiranty na postup do...

18. 2. 2019
Na trůn usedl už počtvrté

Staré Město

Na trůn usedl už počtvrté

Squashista Marek Panáček ze Starého Města splnil roli vysokého favorita, když se na republikovém šampionátu v Praze...

12. 2. 2019
Bazooka dál krvácí! Talent roku Křivánek zmizel do pražské Sparty

Uherské Hradiště

Bazooka dál krvácí! Talent roku Křivánek zmizel do pražské Sparty

Futsalovou loď Bazooky CF Uherské Hradiště opouští Talent roku 2018! Hvězda týmu Lukáš Křivánek podepsal přestupní lístky...

6. 2. 2019
Hluk má potřetí královnu, na trůn usedla Monika Vybíralová

Hluk

Hluk má potřetí královnu, na trůn usedla Monika Vybíralová

Král je mrtev, ať žije král! Na trůn pro nejlepšího sportovce města Hluk usedla Monika Vybíralová, opora...

31. 1. 2019
TOPlist