FacebookYoutubeInstagram

Stříbrný comeback Jozefáka

Nivnice Ostatní sporty 4. 3. 2019
Stříbrný comeback Jozefáka

Klobouk dolů! Zápasník Filip Jozefák z TJ Nivnice vybojoval na mistrovství republiky žactva v řecko-římském stylu v Chomutově stříbrnou medaili, která má pro něj cenu zlata. Na žíněnku se totiž postavil po roční pauze a následném tříměsíčním tréninku.

„Stříbro je neskutečným výsledkem vzhledem k tomu, co má natrénováno. Ale je to obrovský srdcař, jsem na něho pyšný,“ neskrýval emoce Josef Mahdal, trenér nivnického oddílu, který si po zisku titulu vicemistra republiky mladších žáků v roce 2017 vzal kvůli zdravotním problémům roční nucenou pauzu.

Do tréninku naskočil zpět až loni v prosinci. Na přípravu měl tudíž jen tři měsíce, což bylo o to náročnější, že věkem se už zařadil mezi starší žáky.  „I proto Filip neměl velké ambice, ale chtěl se vydat ze všech sil. Na trénincích neskutečně dřel, aby si otestoval, jak je na tom ve srovnání se špičkou,“ smekl Mahdal.

Jozefák se nakonec probil až do finále, když na cestě vyřadil svého finálového přemožitele zpřed dvou let Gunthera z Teplic i loňského finalistu Srbu z Kladna. Jeho poslední překážkou byl třinecký Trojka. „Zápas se dlouho vyvíjel ve prospěch Filipa, vedl 9:0 a 13:4, ale snad jediná chyba na turnaji jej připravila o titul mistra republiky. Ale nic mu nevyčítám, je to úžasné,“ zdůraznil trenér, jehož svěřence za týden čeká další šampionát ve volném stylu. „Dnes to bylo blízko, tak třeba za týden. Vím, že na to mám,“ svěřil se Filip Jozefák.

Autor: ceh
Inzerce

Vaše názory

Z trojboje nemají ani bodík

Uherské Hradiště

Z trojboje nemají ani bodík

Futsalisté Bazooky CF Uherské Hradiště z náročného „anglického týdne“ nevybojovali ani bod a postupně se vzdávají myšlenky...

1. 3. 2019
Golemovu ruku si pozlatili

Hluk

Golemovu ruku si pozlatili

Zlatý a stříbrný double. To je skvostná bilance pákařů Armwrestling clubu Hluk na jubilejním 20. ročníku mezinárodní...

28. 2. 2019
Sportovním králem města je atlet „trojbojař“ Jakub Kunt

Uherské Hradiště

Sportovním králem města je atlet „trojbojař“ Jakub Kunt

Na trůn pro nejlepšího sportovce města Uherské Hradiště usedl Jakub Kunt, atlet Slovácké Slavie, který je dvojnásobným...

21. 2. 2019
Šest nováčků prověří mistr!

Uherské Hradiště

Šest nováčků prověří mistr!

Futsalisty Bazooky CF Uh. Hradiště čeká týden pravdy, který ukáže, jestli patří mezi aspiranty na postup do...

18. 2. 2019
TOPlist