Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Summer classic rozhodl zlatý gól

Uherský Brod Ostatní sporty 6. 8. 2018
Summer classic rozhodl zlatý gól

Vítězstvím týmu hokejisty Miloslava Gureně skončil premiérový ročník hokejbalového turnaje Summer classic v Uh. Brodě. Gura team ve finále porazil The Organizators, výběr pořádající Orla, 4:3 po prodloužení. Bronz ukořistili Street players.

O trofej bojovalo na víceúčelovém hřišti Orelského stadionu dvanáct týmů, které organizátoři rozdělili do dvou skupin. Do play off postoupily vždy čtyři nejlepší. „I když se hrálo jen s třemi hráči v poli, bez brankáře a trefovali se do malých branek, tak padala spousta gólů. Ani jeden z osmatřiceti zápasů neskončil bez branek,“ prozradil Petr Gabriel, sekretář pořádajícího Orla Uherský Brod.

Z vítězství se nakonec radoval tým Miloslava Gureně, hokejového odchovance Spartaku, který si zahrál NHL za Montreal Canadiens. O jeho triumfu rozhodl ve finále až zlatý gól, v normální hrací době skončil zápas nerozhodně 3:3. Stejně dramatická byla i bitva o třetí místo, kterou nakonec vyhráli Street players, kteří udolali tým Tlustí a Pomalí.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Tomáš Pavlůsek s 29 góly. Kanonýr Tlustých a Pomalých přitom nestihl úvodní zápas ve skupině. „Hokejbal jsme jako mladí kluci čutali v Brodě za každým barákem. Je škoda, že dnes většinu plácků vystřídala parkoviště nebo stará vyšlapaná umělá tráva vhodná jen na fotbal. Ale třeba se to i za pomoci našeho turnaje změní,“ dodal na závěr Gabriel.

Zrcadlo výsledků, čtvrtfinále: Tlustí a Pomalí - White team 8:4, Gura team - Družba tým 3:2 pp, Ramenáči - The Organizators 2:7, Frajeri - Street players 5:6 pp, semifinále: Tlustí a Pomalí - The Organizators 5:6, Gura team - Street players 8:2, o 3. místo: Street players - Tlustí a Pomalí 4:3 pp, finále: Gura team - The Organizators 4:3 pp.

Autor: ceh

Vaše názory

O dres Bazooky se pere také Mercedes Švancara!

Uherské Hradiště

O dres Bazooky se pere také Mercedes Švancara!

Už jen šest týdnů zbývá do startu Varta futsalové ligy, ve které se poprvé v historii nejvyšší...

2. 8. 2018
Marek Panáček přepisoval historii

Staré Město

Marek Panáček přepisoval historii

Fantazie! Squashista Marek Panáček ze Starého Města vybojoval na světovém šampionátu juniorů do 19 let v indickém...

30. 7. 2018
Pagáč je čtvrtý v Evropě

Strání

Pagáč je čtvrtý v Evropě

Šestnáctiletý bikrosař David Pagáč ze Strání, jezdící za Czech talent BMX team, byl stejně jako před rokem...

28. 7. 2018
Koulaři z Buchlovic napodobili Napoleona

Buchlovice

Koulaři z Buchlovic napodobili Napoleona

Koulaři z Petanque klubu Stříbrné kule Buchlovice zazářili v přátelském zápase proti pétanquovému klubu Austerlitz 1805 ze...

24. 7. 2018
TOPlist