FacebookYoutubeInstagram

Summer classic rozhodl zlatý gól

Uherský Brod Ostatní sporty 6. 8. 2018
Summer classic rozhodl zlatý gól

Vítězstvím týmu hokejisty Miloslava Gureně skončil premiérový ročník hokejbalového turnaje Summer classic v Uh. Brodě. Gura team ve finále porazil The Organizators, výběr pořádající Orla, 4:3 po prodloužení. Bronz ukořistili Street players.

O trofej bojovalo na víceúčelovém hřišti Orelského stadionu dvanáct týmů, které organizátoři rozdělili do dvou skupin. Do play off postoupily vždy čtyři nejlepší. „I když se hrálo jen s třemi hráči v poli, bez brankáře a trefovali se do malých branek, tak padala spousta gólů. Ani jeden z osmatřiceti zápasů neskončil bez branek,“ prozradil Petr Gabriel, sekretář pořádajícího Orla Uherský Brod.

Z vítězství se nakonec radoval tým Miloslava Gureně, hokejového odchovance Spartaku, který si zahrál NHL za Montreal Canadiens. O jeho triumfu rozhodl ve finále až zlatý gól, v normální hrací době skončil zápas nerozhodně 3:3. Stejně dramatická byla i bitva o třetí místo, kterou nakonec vyhráli Street players, kteří udolali tým Tlustí a Pomalí.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Tomáš Pavlůsek s 29 góly. Kanonýr Tlustých a Pomalých přitom nestihl úvodní zápas ve skupině. „Hokejbal jsme jako mladí kluci čutali v Brodě za každým barákem. Je škoda, že dnes většinu plácků vystřídala parkoviště nebo stará vyšlapaná umělá tráva vhodná jen na fotbal. Ale třeba se to i za pomoci našeho turnaje změní,“ dodal na závěr Gabriel.

Zrcadlo výsledků, čtvrtfinále: Tlustí a Pomalí - White team 8:4, Gura team - Družba tým 3:2 pp, Ramenáči - The Organizators 2:7, Frajeri - Street players 5:6 pp, semifinále: Tlustí a Pomalí - The Organizators 5:6, Gura team - Street players 8:2, o 3. místo: Street players - Tlustí a Pomalí 4:3 pp, finále: Gura team - The Organizators 4:3 pp.

Autor: ceh

Vaše názory

O dres Bazooky se pere také Mercedes Švancara!

Uherské Hradiště

O dres Bazooky se pere také Mercedes Švancara!

Už jen šest týdnů zbývá do startu Varta futsalové ligy, ve které se poprvé v historii nejvyšší...

2. 8. 2018
Marek Panáček přepisoval historii

Staré Město

Marek Panáček přepisoval historii

Fantazie! Squashista Marek Panáček ze Starého Města vybojoval na světovém šampionátu juniorů do 19 let v indickém...

30. 7. 2018
Pagáč je čtvrtý v Evropě

Strání

Pagáč je čtvrtý v Evropě

Šestnáctiletý bikrosař David Pagáč ze Strání, jezdící za Czech talent BMX team, byl stejně jako před rokem...

28. 7. 2018
Koulaři z Buchlovic napodobili Napoleona

Buchlovice

Koulaři z Buchlovic napodobili Napoleona

Koulaři z Petanque klubu Stříbrné kule Buchlovice zazářili v přátelském zápase proti pétanquovému klubu Austerlitz 1805 ze...

24. 7. 2018
TOPlist