FacebookYoutubeInstagram

Švancara se vrátil z hor a přerušil sérii bez výhry

Uherské Hradiště Ostatní sporty 2. 2. 2018

Konečně! Futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště ukončili padesátidenní čekání na další vítězství, když na domácí palubovce spláchli ostravský Baník a vrátili mu tak podzimní porážku i s úroky (5:6). Dvěma góly o sobě dal opět vědět Petr Švancara.

UH. HRADIŠTĚ - Baník Ostrava 7:2

„Už jsme vítězství potřebovali jako sůl. Kluci byli po celotýdenní přípravě nažhavení a plně koncentrovaní, což se odrazilo ve hře. Od začátku jsme tahali za delší konec, soupeř se maximálně přiblížil na rozdíl gólu,“ komentoval dění na palubovce Jaroslav Hastík, kouč Bazooky. I když jeho výběr po brankách Švancary a Prajzy rychle vedl 2:0, fanoušci se už připravovali na kanonádu. Jenže Baník vzdoroval prakticky až do konce. Ještě ve 35. minutě totiž na ukazateli skóre svítil stav 3:2… „Jeho odpor zlomil až čtvrtý gól, o který se svým důrazem postaral při vlastním oslabení Malý. V souboji o míč byl důraznější než hrající brankář a do prázdné bez problémů zavěsil,“ popsal klíčový okamžik Hastík.

Baník ani při dvoubrankovém manku nezměnil taktiku a nadále pokračoval ve hře bez brankáře, za což byl do konce zápasu - v posledních čtyřech minutách - ještě třikrát potrestaný. „Power-play soupeř nezvládl, dělal chyby, které jsme trestali. A nás podržel brankář Janečka,“ pochválil tradiční oporu lodivod.

Třebaže soupeř nepřijel v nejsilnější sestavě, bez tří reprezentantů do 20 let i zkušeného Manďáka, Hastík vítězství nijak nepodceňuje. „Ani my nehrajeme kompletní, stále není k dispozici Křivánek, Ohnutek a další. Na Baník jsme si zkrátka věřili v jakékoliv sestavě,“ prohlásil trenér týmu, který o víkendu zajíždí na půdu VŠB Ostrava. Branky: Švancara 2, Prajza, Malý, Šipka, Slaný, Zapletal. Poločas 2:1.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Janečka - Outrata, Sopůšek, Bartoš, Švacara - Malý, Prajza, Slaný, Šipka - Blaha, Silný, Zapletal, Skřivan.

Autor: ceh

Vaše názory

Králem je opět snajpr Jan Dohnal, týmům vládnou divizní florbalisté!

Hluk

Králem je opět snajpr Jan Dohnal, týmům vládnou divizní florbalisté!

Předávání žezla se nekoná! Fotbalista Jan Dohnal obhájil vítězství v 7. ročníku ankety o Nejlepšího sportovce města...

1. 2. 2018
Velká cena svědčila Tykalovi s Tarabusem

Uherský Brod

Velká cena svědčila Tykalovi s Tarabusem

Sbírku deseti medailí (8-1-1) vybojovali na domácím 8. ročníku Velké ceny města Uherský Brod a 9. ročníku...

26. 1. 2018
Bazooku „přepadl“ reprezentační kouč. „Kolega je zapálený,“ uznal.

Uherské Hradiště

Bazooku „přepadl“ reprezentační kouč. „Kolega je zapálený,“ uznal.

Jako opaření zůstali futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště, když se na jejich tréninku bez ohlášení, z čista...

25. 1. 2018
Bazooka schytala osm Amorových šípů...

Uherské Hradiště

Bazooka schytala osm Amorových šípů...

Čekání futsalistů Bazooka CF Uherské Hradiště na sedmé vítězství v sezoně se prodlužuje. Negativní minisérii nepřetrhli ani...

24. 1. 2018
TOPlist