FacebookYoutubeInstagram

Tomáše Ohnutka čeká mistrovství světa ve fotbalgolfu

Uherské Hradiště Ostatní sporty 8. 6. 2015
Tomáše Ohnutka čeká mistrovství světa ve fotbalgolfu

Fotbalgolfista Tomáš Ohnutek z FG Slovácko pojede na srpnové mistrovství světa! Pozvánku si zajistil mezinárodním republikovém na šampionátu Czech Open ve Fotbal parku Dymník v Rumburku, kde obsadil mezi Čechy parádní sedmé místo. Jeho týmoví parťáci už tolik štěstí neměli, skončili na začátku druhé třicítky.

Uherské Hradiště stejně jako před rokem při historické premiéře mistrovství republiky ve fotbalgolfu reprezentovali Jan Holub, Pavel Moravčík a Tomáš Ohnutek, které doplnil Jakub Brábl, záložník Podolí. „Jelikož šampionát hostí Česká republika, pořadatelskou zemi může reprezentovat třicet hráčů, takže motivace byla obrovská,“ přiznával Ohnutek před cestou na sever Čech.

Šampionát absolvovalo 130 hráčů, včetně Antonína Panenky, Luďka Zelenky nebo trenéra české futsalové reprezentace Tomáše Neumanna, který titul obhajoval.

V sobotu se rozehrála první dvě kola na hřišti Profi i Fun po 18 jamkách (par hřiště je 72 kopů). Nejlépe si vedl Ohnutek, který s 9 kopy nad par, respektive jedním pod par, držel mezi Čechy průběžnou osmou příčku. Moravčík byl třicátý (+24, +8), Holub šestatřicátý (+34, +7) a Brábl se vtěsnal mezi ně (+29, +9). Všichni tak postoupili do semifinále, které se hrálo pouze jednokolově na hřišti Fun. Finálové brány už ale nikdo neodemkl. Nejblíže k němu měl Ohnutek.

„Bohužel na čtrnácté jamce jsem míč poslal do velké louže a bylo po nadějích,“ litoval Ohnutek, který však určitě netruchlí. Mezi Čechy totiž skončil sedmý a v srpnu se do Rumburku vrátí, aby změřil síly se světem. „I když byli kluci trošku zklamaní, že se na mistrovství světa nekvalifikovali, určitě mě pojedou povzbuzovat. Ale prý jedině s podmínkou, že se nebudou skládat na benzín,“ dodal s úsměvem Ohnutek.

Fotbalgolf vznikl v roce 2004 ve Švédsku. Světová fotbalgolfová

asociace pořádá od roku 2007 mistrovství Evropy i světa. Historie sportu v Česku se píše od podzimu 2013, kdy byla založena Česká fotbalgolfová asociace (ČFGA), která se stala členem WFGA. Hned v listopadu začala první stavba osmnáctijamkového hřiště u Rumburku. Pravidla z velké části odpovídají pravidlům golfu, cílem je zahrát všechny jamky s co nejmenším počtem kopů.

Autor: ceh

Vaše názory

Nezískali ani bod, čeká je baráž

Uherský Brod

Nezískali ani bod, čeká je baráž

Měsíční základní část skončila pro inlinisty IHC Uherský Brod katastrofou. V deseti zápasech nevybojovali ani bod při...

2. 6. 2015
Hromada sestřelil v Rakousku čtyři kovy

Slovácko

Hromada sestřelil v Rakousku čtyři kovy

Střelci Stanislav Hromada (vlevo) z SSK Buchlovice a Miroslav Malůš z SSK Uh. Ostroh šířili slávu klubů...

31. 5. 2015
7 zápasů, 0 bodů, to je bída

Uherský Brod

7 zápasů, 0 bodů, to je bída

Extraligoví inlinisté IHC Uherský Brod se utápějí ve výsledkové krizi, kterou nezlomili ani při domácí premiéře. Brno...

29. 5. 2015
Sedm sekund od prvního bodu

Uherský Brod

Sedm sekund od prvního bodu

Extraligoví inlinisté IHC Uherský Brod utrpěli čtvrtou porážku. Na ploše zlínských Devils přitom až do poslední minuty...

22. 5. 2015
TOPlist