FacebookYoutubeInstagram

Třetí finále si už pozlatil!

Nivnice Ostatní sporty 14. 3. 2019
Třetí finále si už pozlatil!
Inzerce

Do třetice všeho dobrého! Zápasník Filip Jozefák z TJ Nivnice proměnil třetí finálovou účast na mistrovství republiky žactva v premiérovou zlatou medaili! Titul šampiona vybojoval ve volném stylu, když v rozhodujícím zápase porazil Daniela Pohlodka z Nejdku.

„Tři stříbra, to už by bylo na palici,“ smál se čtrnáctiletý talentovaný zápasník, který před dvěma lety stejně jako před týdnem bral z republikového šampionátu v řecko-římském stylu „jen“ stříbro.

Na východě Čech se ale dočkal. Ve vyřazovací skupině porazil všech pět soupeřů ještě před časovým limitem a postoupil přímo do finále, kde na něj čekal Pohlodek. Třetí šanci na zlato už si svěřenec kouče Vratislava Vítka mezi prsty proklouznout nenechal. Soupeře porazil už v prvním kole, když jej položil na lopatky.

„Věřil jsem mu, je to obrovský bojovník. Vždycky na place nechá úplně všechno,“ pochválil Vítek, který má pro Jozefáka jen slova obdivu. „Netrénuje dlouho, ale svou vůlí si dokázal, že stále patří ke špičce,“ dodal trenér. Jeho svěřenec však nehodlá usnout na vavřínech. Naopak.

„V příštím roce jdu mezi kadety, takže musím makat ještě víc. Jinak pohořím,“ uvědomuje si čerstvý žákovský mistr republiky ve volném stylu.

Autor: ceh

Vaše názory

Novoveští dragoni byli pátí na běžkách

Ostrožská Nová Ves

Novoveští dragoni byli pátí na běžkách

Kanoista Zbyněk Ondračka, sportovec desetiletí Uherskohradišťska, kanoista Marek Pjajčík, bronzový z evropského maratonského šampionátu, kajakář Vítězslav Kolář,...

11. 3. 2019
Kvintet míří na republiku

Uherský Brod

Kvintet míří na republiku

Krasobruslaři Bruslařského klubu Uherský Brod udělali tečku za závody Českého poháru na česko-polských hranicích. Z Velké ceny...

9. 3. 2019
Stříbrný comeback Jozefáka

Nivnice

Stříbrný comeback Jozefáka

Klobouk dolů! Zápasník Filip Jozefák z TJ Nivnice vybojoval na mistrovství republiky žactva v řecko-římském stylu v...

4. 3. 2019
Z trojboje nemají ani bodík

Uherské Hradiště

Z trojboje nemají ani bodík

Futsalisté Bazooky CF Uherské Hradiště z náročného „anglického týdne“ nevybojovali ani bod a postupně se vzdávají myšlenky...

1. 3. 2019
TOPlist