FacebookYoutubeInstagram

Tři sekundy od semifinále!

Uherské Hradiště Ostatní sporty 27. 6. 2019
Tři sekundy od semifinále!
Inzerce

Inlinehokejová přípravka CSC Roller Uherské Hradiště obsadila na republikovém šampionátu v Přerově šesté místo. Z bojů o medaile je vyřadila smůlovatá prohra s pražskými Krysami 9:10, ještě necelé dvě minuty před koncem totiž vedli 9:8…

„Kluci zažili obrovské zklamání, postup do semifinále měli opravdu na dosah. Jejich rozpoložení se pak projevilo v zápase o šesté místo s Kladnem,“ posteskl si manažer týmu Vlastimil Oharek.

Přípravka (ročník 2009 a mladší) se na mistrovství kvalifikovala z druhého místa skupiny Východ, když si definitivně zajistila účast na posledním turnaji před týdnem. „Věděli jsme, že nám stačí bod, ale nakonec jsme si připsali ve třech zápasech čtyři, když jsme nestačili jen na Břeclav. Ale to už měli kluci postup v kapse,“ prozradil Oharek.

Brány domácího šampionátu odemklo šest nejlepších týmů, vítězové divizí šli přímo do semifinále, zbylá čtyřka si to rozdala o dvě zbylá místa. Hradišťští však odcestovali bez nejlepšího kanonýra soutěže Adama Šimka, který za 10 zápasů nastřílel 41 branek.

Jejich soupeřem byl IHC Prague Rats a dlouho to vypadalo na postup. Po vyrovnaném poločase 3:3 (hrálo se 2x15 minut - pozn. autora) totiž zavelel k útoku na semifinále Martin Pavlůsek a v 19. minutě vedli Rollers 6:3. Ve 27. minutě pak ještě 8:6...„Soupeř však dvěma góly během devíti sekund srovnal a začalo neskutečné drama se smolným koncem pro nás. V přesilovce sice ještě zařídil vedení Pavlůsek, ale finiš patřil Pražanům, kteří vítězný gól vsítili tři sekundy před koncem,“ posteskl si Oharek. Obrovské zklamání ovlivnilo souboj o páté místo. „Kluci už v sedmé minutě prohrávali 1:5… Ve druhé půli ještě zabojovali, stáhli na rozdíl dvou branek, ale na víc už neměli síly,“ dodal manažer.

Zrcadlo výsledků, finiš zákl. skupiny: Uh. Hradiště - Zlín 14:2, Šimek 6, Pavlůsek 2, Štramberský 2, M. Kaleta, Mojžíš, - Přerov 6:6, Šimek 4, Mojžíš 2, - Břeclav 11:13, Šimek 6, Pavlůsek 4, Š. Kaleta, mistrovství republiky, čtvrtfinále: Uh. Hradiště - Prague Rats 9:10, Pavlůsek 4, Štramberský, M. Kaleta, Mojžíš, Bodiš, Š. Kaleta, o 5. místo: Uh. Hradiště - Kladno 6:9, Pavlůsek 3, M. Kaleta, Malaska, Štramberský.

UH. HRADIŠTĚ: Březina - Bodiš, M. Kaleta, Š. Kaleta, Malaska, Mojžíš, Mošťková, Pavlůsek, Štramberský. 

Autor: ceh

Vaše názory

Návrat po mateřské oslavila stříbrem

Uherské Hradiště

Návrat po mateřské oslavila stříbrem

Inlinebruslařka Nicol Hlůšková, hájící barvy Tempish Heartbeat Inline, se dokázala po tříleté pauze strávené na mateřské dovolené...

21. 6. 2019
O trofej Bartkovou připravil zlomený palec

Uherský Brod

O trofej Bartkovou připravil zlomený palec

Judista Jan Berka z Judo Uherský Brod si jako jediný z minivýpravy od Olšavy vychutnal vítězství v...

15. 6. 2019
Vosa si žihadlo pošetřila, trefil desítku a bral zlato!

Slovácko

Vosa si žihadlo pošetřila, trefil desítku a bral zlato!

Střelci ze Slovácka opět zazářili na Velké ceně Rakouska ve střelbě z předovek. Stanislav Hromada z Medlovic...

13. 6. 2019
Tréma a stres neměly šanci, Julie Svitáková slaví zlatý double!

Nivnice

Tréma a stres neměly šanci, Julie Svitáková slaví zlatý double!

Před rokem se Julie Svitáková z Nivnice poprvé představila na velkých závodech. Na mistrovství Moravy a Slezka...

13. 6. 2019
TOPlist