FacebookYoutubeInstagram

Třináct medailí, zlatý trojlístek Marholt, Zancová, Lebloch

Uherský Brod Ostatní sporty 30. 11. 2019
Třináct medailí, zlatý trojlístek Marholt, Zancová, Lebloch
Inzerce

Potěr JUDO Uherský Brod zazářil na šampionátu Moravy mláďat ve Veselí nad Moravou, nejvyšší republikové soutěži, která je vyvrcholením judistické sezony dětí ve věku 7 až 10 let. Osmnáctičlenná výprava vybojovala v konkurenci 251 nejmladších judistů z Moravy a Čech úctyhodných třináct medailí (3-5-5).

„Cenné kovy mají o něco větší váhu než z ostatních turnajů. Obrovskou pochvalu za bojovnost a statečnost proto zaslouží všichni, dvojnásob to pak platí pro medailistky, které se praly o medaile mezi kluky,“ smekla Kateřina Krahulová, šéftrenérka uherskobrodského judo.

I když je šampionát tradičně organizován jako „open“, dveře mají otevřené jen pokročilí závodníci z řad mláďat a minimláďat, kteří neváhají dojet za kvalitní konkurencí z celé republiky. Letošní ročník jim připravil hned několik překvapení. „Nejzásadnějším byly smíšené skupiny ve všech váhových i věkových kategoriích. Souboje holek a kluků na stejných tatami turnaji vtiskly zcela nový nádech,“ poznamenala Krahulová. Holky si tak mákly více než obvykle, aby stačily na stejně staré a těžší chlapce. „Kluci se samozřejmě nechtěli nechat zahanbit a vydali ze sebe to nejlepší,“ všimla si trenérka.

Organizátoři také kvůli nebývalému zájmu zavrhli systém „každý s každým“ na tzv. polovyřazovací. Nově tak děti v kategoriích bojovaly nejdříve ve skupinách a následně postoupily do vyřazovacích bojů o medaile. „Je to dáno zvýšeným zájmem o judo a rostoucí výkonností v raném věku. Časem se možné dočkáme losování rovnou do vyřazovacího KO systému i u nejmenších judistů, jak je zvykem na mezinárodních turnajích,“ zamýšlí se Krahulová, která do Veselí dorazila s 18 svěřenci. Na tatami vybojovali 13 medailí, včetně tří zlatých, které se houpaly na krku devítiletého Filipa Marholta a o dva roky starších Míly Zancové a Filipa Leblocha.

Zbylí medailisté - U9: 2. Josef Horňák, Josef Kostka, 3. Matěj Staš, Tomáš Zedník, U11: 2. Eliška Bartková, Jan Berka, Prokop Kočí, 3. Natálie Krahulová, Adéla Horňáková, Karolína Nováková.

Autor: ceh, mm

Vaše názory

Oblíbený seriál pokračuje Akropolis Cupem

Uherské Hradiště

Oblíbený seriál pokračuje Akropolis Cupem

Podzimní část postupové soutěže jednotlivců v aerobiku Akropolis Cup v rámci Aerobic Tour zavítá v neděli 24....

23. 11. 2019
Zlatý hattrick, překvapil Machala

Uherský Brod

Zlatý hattrick, překvapil Machala

Klobouk dolů! Judisté JUDO Uherský Brod vybojovali na 23. ročníku mezinárodního turnaje Judo Cup v Galantě, který...

23. 11. 2019
Kalašová veze z Porta bronz

Nivnice

Kalašová veze z Porta bronz

Sportovní gymnastka Tamara Kalašová, rodačka z Nivnice, zazářila na prestižním klání Gaia IT 2019 v Portugalsku, odkud...

19. 11. 2019
Nej kvarteto v republice

Uherský Brod

Nej kvarteto v republice

Zlatý a stříbrný double, s takovou bilancí odjížděli domů krasobruslaři Bruslařského klubu Uherský Brod z Velké ceny...

12. 11. 2019
TOPlist