FacebookYoutubeInstagram

Triumf Žáka, Vozár třináctý

Smraďavka Ostatní sporty 8. 8. 2019
Triumf Žáka, Vozár třináctý
Foto: František Blaha

Bikeři obsadili Lázně Leopoldov a okolní chřibské lesy, kterými vedla trať závodu MTB Maraton Amtech-Juvacyklo. Hlavní 56 kilometrů dlouhou trasu zvládl nejlépe Pavel Žák z Kolovna KM-BT Morkovice, který projel cílem v čase 2:10,26 hodiny. Trojlístku pronásledovatelů nadělil bezmála dvě minuty.

„Závodem jsme navázali na Juvacyklo-Twister Maraton, který jsme pořádali v minulosti. Věřím, že MTB závod se v regionu stane tradicí,“ přeje si Václav Jurák, člen pořadatelského týmu, který pro závodníky připravil unikátní trať.

A tak není divu, že ve dvou kategoriích - na 56 a 25 km - se na start postavilo 166 bikerů, včetně devatenácti žen. „O trati jsme hodně přemýšleli. Vsadili jsme na neprofláknutá místa Chřibů, hlavně směrem ke Kyjovu, a snažili se, aby byla sjízdná pro všechny, od profíků po hobby závodníky. A jak je naším zvykem, okořenili jsme ji ještě malou nestandardní časovkou, která prověřila nejen převodový rozsah kol,“ uvedl Jurák.

Hlavní závod na 56 kilometrů vyhrál Pavel Žák z Morkovic, jako nejlepší z regionálních borců dojel David Vozár z Uherského Hradiště, jedoucí za pořádající Juvacyklo Team. Do cíle dojel třináctý, se ztrátou sedmnácti minut na vítěze.

Kratší trať ovládl Maxim Lakota z TUFO Cyklozákladny Otrokovice, který cílem projel v čase 58:47 minuty, když v závěrečném spurtu porazil o pouhé dvě sekundy Martina Petrů z Force Fojtík Head Teamu. Třetí byl Zdeněk Váňa z LY-KO Chřiby. Z „domácích“ borců byli v elitní desítce dva - osmý Michal Janováč (CK Salaš - Slovácká kolovna) a desátý Martin Novák (Březolupští bajkeři).

Autor: ceh

Vaše názory

Přidal další titul, motivace mu ale nechybí

Bystřice pod Lopeníkem

Přidal další titul, motivace mu ale nechybí

Na mistrovství světa nebo Evropy jezdí od svých šestnácti let. Dnes dvaatřicetiletý muškař Luboš Roza z Bystřice...

25. 7. 2019
Lokomotiva Kunovice ovládla Rakeťák i Pinkal

Kunovice

Lokomotiva Kunovice ovládla Rakeťák i Pinkal

Mladí badmintonisté Lokomotivy Kunovice už mají za sebou další úspěšnou sezonu. K nejprestižnějším výsledkům patří série šesti...

23. 7. 2019
Stříbrný double komety Polákové

Hluk

Stříbrný double komety Polákové

Jako kometa září na armwrestlingovém nebi talentovaná pákařka Ester Poláková z Armwrestling clubu Hluk. Čtrnáctiletá letní posila...

23. 7. 2019
Pagáč na republice stříbrný

Strání

Pagáč na republice stříbrný

Finálová jízda na Mistrovství republiky BMX je pro jezdce bikrosu na domácí půdě vrcholem celoročního snažení. Každý...

13. 7. 2019
TOPlist