FacebookYoutubeInstagram

Velká cena svědčila Tykalovi s Tarabusem

Uherský Brod Ostatní sporty 26. 1. 2018
Velká cena svědčila Tykalovi s Tarabusem

Sbírku deseti medailí (8-1-1) vybojovali na domácím 8. ročníku Velké ceny města Uherský Brod a 9. ročníku Brodského mládí kraso­bruslaři Bruslařského klubu Uherský Brod. V konkurenci více než dvou set závodníků z celé republiky jde o vynikající výsledek.

Velkou cenu ovládli v kategorii nováčci chlapci Jakub Tykal a mladší žák Adam Tarabus, který po skvělé volné jízdě uštědřil druhému Malczykovi z Karviné více než deset bodů. V konkurenci třiceti nejmladších žaček si nejlépe počínala Barbora Tykalová, která skončila třetí. Nelly Jankovičová s Andreou Pšurnou se nevyvarovaly pádu, což je stálo cenné body a v konečném účtování obsadily třinácté, respektive čtrnácté místo. Žačka Daniela Popelková byla pětadvacátá, mladší žačka Zuzana Straňáková devatenáctá.

I přes nepovedenou kombinovanou piruetu se dokázala Lillian Jankovičová vyšvihnout mezi mladšími nováčky na druhé místo, když na první ztratila jen 0,52 setin bodu. Martina Pšurná byla mezi nováčky čtvrtá, když se nevyhnula pádu. „V rámci Zlínského přeboru jsme vybojovali pět prvních míst, o která se postarali Tykal, Tarabus, Tykalová, Lilly Jankovičová a Pšurná. Dvě druhá zajistila Nelly Jankovičová a Straňáková,“ doplnila Kateřina Tykalová, předsedkyně brodského klubu.

Do devátého ročníku Brodského mládí zasáhlo 14 domácích závodníků. Na zlatou medaili dosáhla Lucie Habartová, která vyhrála kategorii přípravka volná jízda starší, čtvrtá byla Terezie Tarabusová, šestá Lucie Buráňová, sedmý Jan Habarta a devátý Tomáš Habarta. V kategorii přípravka volná jízda mladší si nejlépe počínala Kristýna Vymazalová, která obsadila čtvrté místo. Nella Kudělková byla šestá a Šárka Kročilová devátá. V kategorii nejmladší žačky B zakotvila Michaela Bartíková šestá, což jí vyneslo titul přebornice Zlínského kraje. V kategorii přípravka prvky si první místo vybruslili Adéla Mynářová, Sára Hájková, Valerie Skybová, Viktor Zimčík a Mariána Trčálková.

Autor: tk, ceh

Vaše názory

Bazooku „přepadl“ reprezentační kouč. „Kolega je zapálený,“ uznal.

Uherské Hradiště

Bazooku „přepadl“ reprezentační kouč. „Kolega je zapálený,“ uznal.

Jako opaření zůstali futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště, když se na jejich tréninku bez ohlášení, z čista...

25. 1. 2018
Bazooka schytala osm Amorových šípů...

Uherské Hradiště

Bazooka schytala osm Amorových šípů...

Čekání futsalistů Bazooka CF Uherské Hradiště na sedmé vítězství v sezoně se prodlužuje. Negativní minisérii nepřetrhli ani...

24. 1. 2018
Teimerová vévodí Českému poháru!

Uherské Hradiště

Teimerová vévodí Českému poháru!

Skifařka Karolína Teimerová z VK Morávia Uherské Hradiště nenašla přemožitelku ve druhém kole Českého poháru v jízdě...

23. 1. 2018
Prchlíkův memoriál pro rohlik.cz

Vlčnov

Prchlíkův memoriál pro rohlik.cz

Desítka tříčlenných týmů bojovala ve Vlčnově o prvenství ve 26. ročníku Memoriálu Karla Prchlíka v nohejbale. Z...

21. 1. 2018
TOPlist