FacebookYoutubeInstagram

Zlato pro Halíčka a Žákovou

Uherský Ostroh Ostatní sporty 16. 4. 2018
Zlato pro Halíčka a Žákovou

Střelci SSK Uherský Ostroh, Nivnice a Březolupy promluvili do závěrečného pořadí 14. ročníku Střelecké ligy mládeže Zlínského kraje ve sportovní střelbě ze vzduchových zbraní do čtrnácti let. Nejcennější zlatý pohár získal ostrožský Josef Halíček a Renata Žáková z Nivnice.

Finálové kolo hostil Uherský Ostroh, takže se domácí střelci chtěli vytáhnout, což se jim podařilo. Halíček ovládl kategorii do 14 let, když se blýskl nástřelem 939,4 bodu, Marek Kočí ve sloučené kategorii do 12 let bral za nástřel 896 bodů bronz. „Naše omladina tak opět prokázala, že patří mezi krajskou špičku,“ těší Jitku Zajíčkovou z uherskoostrožského klubu.

Triumf ve sloučené kategorii slavila Renata Žáková z Nivnice, která dosáhla nástřelu 934,5 bodu. O jedenáct bodů zpět druhý skončil její týmový kolega Ondřej Žák.

Dívčí kategorii do 14 let ovládly vyslankyně SSK Březolupy.

Z vítězství se radovala Kateřina Popelková (947,9) a stříbro si vystřílela Alexandra Pavelková. I třetí místo patřilo zástupci Uherskohradišťska, ukořistila jej Veronika Beránková z Nivnice.

Krajské střelecké ligy se zúčastnilo 36 závodníků ve věku od 10 do 14 let, kteří stříleli disciplínu 30 ran vleže ve třech kategoriích - sloučená do 12 let a dívky, chlapci do 14 let.

„Seriál se skládal jako tradičně z pěti závodů, do celkového hodnocení se přitom započítávaly jen tři nejlepší výsledky,“ připomněla pravidla Zajíčková. 

Autor: ceh, jz

Vaše názory

Vojtík vyhrál v Budišově

Uherské Hradiště

Vojtík vyhrál v Budišově

Osmnácté narozeniny se vší parádou zažil Matěj Vojtík, elitní hráč Discgolf Clubu Slovácko. Dospělost totiž oslavil vítězstvím...

13. 4. 2018
Vaďurová trenérkou roku!

Uherský Ostroh

Vaďurová trenérkou roku!

Mezi trenérkami a cvičitelkami oceněnými Českým olympijským výborem byla i Marcela Vaďurová z Veselí nad Moravou, dlouholetá...

10. 4. 2018
Středoškolský pohár zvedly gymnazistky

Staré Město

Středoškolský pohár zvedly gymnazistky

Středoškolský pohár putuje do Starého Města! Futsalistky Střední odborné školy a Gymnázia s přehledem vyhrály republikové Final...

10. 4. 2018
Šebo králem Austrálie

Uherský Brod

Šebo králem Austrálie

Tovární střelci České zbrojovky Uherský Brod zazářili na Australian National Championships v Melbourne, tradičním klání v praktické...

9. 4. 2018
TOPlist