FacebookYoutubeInstagram

Zlatostříbrná muška Halíčka

Uherský Ostroh Ostatní sporty 10. 4. 2019
Zlatostříbrná muška Halíčka

Střelec Josef Halíček z SSK Uherský Ostroh se stal největší hvězdou mistrovství republiky mládeže ve sportovní střelbě ze vzduchové pušky na 30 ran vleže v Plzni, když si na krk pověsil zlatou a stříbrnou medaili! I když tak důležitý závod absolvoval vůbec poprvé v kariéře, předvedl fanouškům málovídanou show.

„Šampionát zvládl opravdu bravurně, do osmičlenného finále proletěl se ziskem 317,4 bodu, což byl vůbec nejvyšší nástřel mistrovství. I když to pro něj byla finálová premiéra, udržel nervy na uzdě a soupeřům nedal žádnou šanci. Obdivuhodný výkon,“ smekla Jitka Zajíčková, předsedkyně ostrožského střeleckého klubu. Halíček pak ještě přidal stříbro v družstvech, která absolvoval společně s Filipem Škuláněm z Nivnice a Adamem Šrámkem z Chropyně. Na západ Čech se od řeky Moravy probojovali ještě Lukáš Hálka, Jakub Vosáhlo, Leoš Hejlek, Martin Kozel, Jan Vitovský a Alexandra Korvasová.

„Jelikož v Česku se tréninku střelců věnuje přibližně sto klubů, v nichž je registrováno na tisíc žáků do 14 let, je už nominace na republikový šampionát obrovských úspěchem,“ zdůraznila Zajíčková. Tvrdými kritérii nakonec prošlo 185 nejlepších chlapců a dívek z 37 sportovně střeleckých klubů.

Na Armádním střeleckém stadionu Dukly Plzeň soutěžili ve čtyřech kategoriích, přičemž stříleli na elektronická terčová zařízení Sius - napodobenina terče s vlastním elektronickým hodnoticím zařízením. „Střelec tak pohodlně sleduje zásahy na monitoru vedle sebe a soustředí se více na střelbu, už nemusí nastavovat dalekohled a posouvat terče. Soutěž vtáhne více i fanoušky, kteří každou ránu sledují na velkém monitoru,“ prozradila Zajíčková.

Zrcadlo výsledků, chlapci do 14 let: 35. Lukáš Hálka 308,9 bodů, 67. Jakub Vosáhlo 302,9; 81. Leoš Hejlek 297,9; do 12 let: 10. Jan Vitovský 310, 14. Alexandra Korvasová 307,1; 32. Martin Kozel 297,3.

Autor: ceh, jz

Vaše názory

Machala se přiblížil „republice“

Uherský Brod

Machala se přiblížil „republice“

Judista Ondřej Machala z Uherského Brodu zazářil na Českém poháru v Jablonci nad Nisou, kde v mezinárodní...

5. 4. 2019
Bazooka se loučí, vystřídá ji ve Varta lize Tango?

Uherské Hradiště

Bazooka se loučí, vystřídá ji ve Varta lize Tango?

Je dobojováno! Futsalisté Bazooky CF Uherské Hradiště se rozloučili s Varta ligou očekávanou porážkou na palubovce páté...

4. 4. 2019
Gymnazistky se prostřílely do finále

Staré Město

Gymnazistky se prostřílely do finále

Futsalistky SOŠ a Gymnázia Staré Město jsou v republikovém superfinále Středoškolské futsalové ligy. V konferenčním finále v...

2. 4. 2019
Poosmé na kolenou! A jak dál?

Uherské Hradiště

Poosmé na kolenou! A jak dál?

Futsalisté Bazooka CF Uherské Hradiště mají zatím pouze jednu jistotu, ve Varta lize skončí na devátém místě...

28. 3. 2019
TOPlist