FacebookYoutubeInstagram

Zlatostříbrná muška Halíčka

Uherský Ostroh Ostatní sporty 10. 4. 2019
Zlatostříbrná muška Halíčka
Inzerce

Střelec Josef Halíček z SSK Uherský Ostroh se stal největší hvězdou mistrovství republiky mládeže ve sportovní střelbě ze vzduchové pušky na 30 ran vleže v Plzni, když si na krk pověsil zlatou a stříbrnou medaili! I když tak důležitý závod absolvoval vůbec poprvé v kariéře, předvedl fanouškům málovídanou show.

„Šampionát zvládl opravdu bravurně, do osmičlenného finále proletěl se ziskem 317,4 bodu, což byl vůbec nejvyšší nástřel mistrovství. I když to pro něj byla finálová premiéra, udržel nervy na uzdě a soupeřům nedal žádnou šanci. Obdivuhodný výkon,“ smekla Jitka Zajíčková, předsedkyně ostrožského střeleckého klubu. Halíček pak ještě přidal stříbro v družstvech, která absolvoval společně s Filipem Škuláněm z Nivnice a Adamem Šrámkem z Chropyně. Na západ Čech se od řeky Moravy probojovali ještě Lukáš Hálka, Jakub Vosáhlo, Leoš Hejlek, Martin Kozel, Jan Vitovský a Alexandra Korvasová.

„Jelikož v Česku se tréninku střelců věnuje přibližně sto klubů, v nichž je registrováno na tisíc žáků do 14 let, je už nominace na republikový šampionát obrovských úspěchem,“ zdůraznila Zajíčková. Tvrdými kritérii nakonec prošlo 185 nejlepších chlapců a dívek z 37 sportovně střeleckých klubů.

Na Armádním střeleckém stadionu Dukly Plzeň soutěžili ve čtyřech kategoriích, přičemž stříleli na elektronická terčová zařízení Sius - napodobenina terče s vlastním elektronickým hodnoticím zařízením. „Střelec tak pohodlně sleduje zásahy na monitoru vedle sebe a soustředí se více na střelbu, už nemusí nastavovat dalekohled a posouvat terče. Soutěž vtáhne více i fanoušky, kteří každou ránu sledují na velkém monitoru,“ prozradila Zajíčková.

Zrcadlo výsledků, chlapci do 14 let: 35. Lukáš Hálka 308,9 bodů, 67. Jakub Vosáhlo 302,9; 81. Leoš Hejlek 297,9; do 12 let: 10. Jan Vitovský 310, 14. Alexandra Korvasová 307,1; 32. Martin Kozel 297,3.

Autor: ceh, jz

Vaše názory

Machala se přiblížil „republice“

Uherský Brod

Machala se přiblížil „republice“

Judista Ondřej Machala z Uherského Brodu zazářil na Českém poháru v Jablonci nad Nisou, kde v mezinárodní...

5. 4. 2019
Přijďte a bavte se golfem

Ostrožská Nová Ves

Přijďte a bavte se golfem

Nejníže položené golfové hřiště v České republice, to je golfový areál Jezera v Ostrožské Nové Vsi. Díky...

5. 4. 2019
Bazooka se loučí, vystřídá ji ve Varta lize Tango?

Uherské Hradiště

Bazooka se loučí, vystřídá ji ve Varta lize Tango?

Je dobojováno! Futsalisté Bazooky CF Uherské Hradiště se rozloučili s Varta ligou očekávanou porážkou na palubovce páté...

4. 4. 2019
Gymnazistky se prostřílely do finále

Staré Město

Gymnazistky se prostřílely do finále

Futsalistky SOŠ a Gymnázia Staré Město jsou v republikovém superfinále Středoškolské futsalové ligy. V konferenčním finále v...

2. 4. 2019
TOPlist