FacebookYoutubeInstagram

Zlatý Lebloch, předvedl nejlepší judo

Uherský Brod Ostatní sporty 12. 4. 2019
Zlatý Lebloch, předvedl nejlepší judo

Judisté Judo Uherský Brod září i na mezinárodních tatami. Na silně obsazeném turnaji Grand Prix ve slovenském Pezinku vybojovala devítičlenná výprava hned sedm medailí (1-1-5), z vítězství se radoval jedenáctiletý Filip Lebloch, který navrch získal cenu za nejlepší technické judo ve své kategorii!

„Filip předvedl opravdu nevšední výkon, cena za nejlepší technické judo je na mezinárodním poli obrovské ocenění,“ zdůraznila Kateřina Krahulová, uherskobrodská trenérka. U východních sousedů se totiž na šesti tatami představilo více než šest stovek závodníků z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, Rumunska, Německa a Ukrajiny. Broďané měli želízka v mláďatech, žactvu i dorostu.

Na vítězství Leblocha málem navázal Jan Berka, který si výbornými výkony vydláždil cestičku až do finále, ve kterém už ale nestačil na závodníka z Ukrajiny. „I stříbro je super výsledkem,“ podotkla Krahulová. „Zisk sedmi medailí na turnaji tohoto ražení prokazuje, že generace mláďat dorůstající v mladší žáky jde ve šlépějích starších vrstevníků a je příslibem do budoucnosti,“ dodala trenérka.

Už o příštím víkendu brodský klub pořádá legendární Lízátkový turnaj, který je šancí hlavně pro začínající judisty. Mladší žactvo se pak porve o Pohár starosty Uherského Brodu.

Zrcadlo výsledků: 1. Filip Lebloch, 2. Jan Berka, 3. N. Krahulová, M. Zancová, L. Szumiato, B. Němcová, M. Mentzl.

Autor: ceh

Vaše názory

Obhájily středoškolský titul!

Staré Město

Obhájily středoškolský titul!

Futsalistky SOŠ a Gymnázia Staré Město vybojovaly mistrovský středoškolský titul! V republikovém superfinále Středoškolské futsalové ligy ve...

12. 4. 2019
Zlatostříbrná muška Halíčka

Uherský Ostroh

Zlatostříbrná muška Halíčka

Střelec Josef Halíček z SSK Uherský Ostroh se stal největší hvězdou mistrovství republiky mládeže ve sportovní střelbě...

10. 4. 2019
Machala se přiblížil „republice“

Uherský Brod

Machala se přiblížil „republice“

Judista Ondřej Machala z Uherského Brodu zazářil na Českém poháru v Jablonci nad Nisou, kde v mezinárodní...

5. 4. 2019
Přijďte a bavte se golfem

Ostrožská Nová Ves

Přijďte a bavte se golfem

Nejníže položené golfové hřiště v České republice, to je golfový areál Jezera v Ostrožské Nové Vsi. Díky...

5. 4. 2019
TOPlist