FacebookYoutubeInstagram

Alkohol na kole?

Babice Podnikání 20. 6. 2016
Alkohol na kole?

Na zdraví!

Foto: Ivan Křemeček
Inzerce

Bojuje za něho petice U Rybičky

Teplé letní počasí láká k vyjížďce na kole. Není nad to zpříjemnit si takovou projížďku zastávkou v hospodě. A ruku na srdce, kdo by se rád neobčerstvil třeba vychlazeným pivem? V České republice je však alkohol za řídítky zapovězen, a tak si zatím cyklisté musí nechat zajít chuť. Mnohým lidem se to však nelíbí a rozhodli se něco s tím udělat. Jedním z nespokojených je i Michal Hudec, provozovatel restaurace U Rybičky v Babicích. "Myslím, že je nesmysl úplně zakazovat cyklistům alkohol. Není nic špatného na tom, dát si k obědu třeba vychlazený půllitr nebo skleničku vína," říká Michal Hudec.

Aby důrazněji podpořil tento názor, rozhodl se přejít i ke konkrétnímu činu. Spojil se se slováckým senátorem Ivo Valentou a zorganizoval podpisovou akci, která má přimět naše zákonodárce, aby se touto problematikou více zaobírali.

„Pokládám za zcela nelogické, abychom zároveň zakazovali všem cyklistům si ve sklepě ochutnat místní víno nebo dát si u cyklostezky místní klobásu a k tomu pivo z místního pivovaru. Proto se domnívám, že bychom jako zákonodárci měli umožnit cyklistům nějaké přiměřené množství alkoholu,“ míní slovácký senátor.

Přímo v restauraci U Rybičky je možné přidat svůj podpis k otevřenému dopisu pro senátory, aby podpořili zákon o zrušení nulové tolerance alkoholu u cyklistů a povolení jeho konzumace v rozumné míře. "Rozjel jsem kampaň na sociálních sítích a rozeslal jsem mnoho e-mailů, abych spojil co nejvíce lidí, kteří tuto myšlenku podpoří. Jen za první víkend jsme nasbírali tři sta podpisů. Následně se mi začali ozývat lidé z celé republiky a dnes už máme něco přes tisíc podpisů," popisuje rozjezd kampaně hospodský z Babic.

Jeho restaurace sídlí u frekventované cyklostezky při Baťově kanále. Ročně tudy projede až devadesát tisíc cyklistů. "Nemám informace o tom, že by někdo na kole vinou alkoholu způsobil nějakou vážnou nehodu. Samozřejmě, že nechceme chránit opilce a tolerovat velké množství alkoholu v krvi, ale v rozumné míře to přece není problém. Když si někdo vyjede na kole, dá si klobásku a zapije to jedním nebo dvěma pivy. Ženy by si mohly dát třeba skleničku vína. Zakazovat úplně alkohol cyklistům rozhodně není v pořádku," uzavřel Michal Hudec.

Autor: Jakub KETMAN

Vaše názory

Eduard Palíšek si vysloužil mohutný potlesk

Uherské Hradiště

Eduard Palíšek si vysloužil mohutný potlesk

Přednáškový sál Obchodní akademie v Uherském Hradišti patřil úspěšnému absolventovi, na něhož bývalí pedagogové rádi vzpomínají a...

15. 6. 2016
Supermarket? O konkurenci se postarají Vietnamci

Bojkovice

Supermarket? O konkurenci se postarají Vietnamci

Otázka, jestli se v Bojkovicích usadí některých z obchodních řetězců, je možná na dlouho smetena ze stolu....

8. 6. 2016
Prestižní setkání podnikatelů

Uherské Hradiště

Prestižní setkání podnikatelů

Galerie slováckých vín v Uherském Hradišti hostila ve čtvrtek prestižní setkání osobností Zlínského kraje s představiteli agentury...

3. 6. 2016
Nové fondy podpoří podnikatele i zájemce o bydlení

Uherský Brod

Nové fondy podpoří podnikatele i zájemce o bydlení

Fond rozvoje podnikání a Fond rozvoje bydlení. To jsou novinky, které v Uherském Brodě zřídili na neurčito....

27. 5. 2016

Související

Slovácko

Jarní úklid - víte, kam s nepotřebnými věcmi?

Jaro se neúprosně blíží a s ním tradiční jarní úklid půd, sklepů, garáží, zahrádek a domácností. Mnoho...

Huštěnovice

Naše stroje obdělávají půdu, aby měli lidé co jíst!

Na polích kolem Starého Města, Napajedel, Hluku, Zlína nebo třeba Kyjova uvidíte na podzim po žních prohánět...

Kunovice, Uherské Hradiště

Jídlo by si měl člověk v klidu vychutnat

Podnikání v gastronomii není žádný med. Zavděčit se všem strávníkům není vůbec lehké. Říká se, že sto...

Uherské Hradiště

Rekvalifikace nabízí další možnosti v pracovním procesu

Situace na trhu práce se v České republice v poslední době hodně zlepšila. Firmy a podniky začínají...

TOPlist