FacebookYoutubeInstagram

DAT pořádá konferenci již popáté

Uherské Hradiště Podnikání 1. 6. 2015
DAT pořádá konferenci již popáté
Inzerce

Tentokrát na téma internetové bezpečnosti

Od čtvrtka 4. června do pátku 5. června se v hotelu U Skanzenu na Modré sejdou zájemci o problematiku bezpečného internetu. Dvoudenní konferenci Internet a komunikace připravuje na tomto místě společnost DAT již od roku 2011. Po velmi úspěšném loňském ročníku, který byl věnován výročí webu, slibuje i letošní soupiska přednášejících vysokou kvalitu.

Čtvrteční program zahájí Martin Peterka, provozní ředitel sdružení CZ.NIC a vedoucí bezpečnostního týmu CSIRT.CZ, a představí aktivity CZ.NIC na poli internetové bezpečnosti. Pro ty, kterým není výraz CZ.NIC nijak povědomý, uvádíme, že tato organizace zajišťuje správu a bezpečnost národní domény cz a můžeme si ji představit jako jakési „ředitelství“ internetu České republiky. Přímo či nepřímo tak u nás přichází do kontaktu s CZ.NIC vlastně každý uživatel internetových služeb.

Další příspěvky přednesou specialisté z firem zabývajících se bezpečnostním softwarem (AEC, VUMS DataCom), monitoringem provozu sítí (INVEA-TECH) či prevencí rizik (KERNUN). Své zastoupení bude mít na konferenci také akademická sféra, pravidelní účastníci se již jistě těší na zajímavé a inspirativní příspěvky Lukáše Macury ze Slezské univerzity v Opavě.

„Konferenci Internet a komunikace připravujeme s kolegy každým rokem s mírným rozechvěním, jestli se vše podaří, jak si představujeme, jestli budou účastníci spokojení, jestli neonemocní někdo z přednášejících. Těch drobných obav bývá hodně, jako před každou akcí, na které vám hodně záleží. Trochu mi to připomíná přípravu kulatých narozenin,“ říká Martin Holčík, ředitel společnosti DAT.

„I pro nás v DATu má akce velký význam. Rádi se setkáme s kolegy z oboru, navzájem se obohatíme o nové zkušenosti. Také nás těší, že můžeme tuto možnost nabídnout našim zákazníkům. V nabídce inovované služby pro domácí uživatele máme nyní nově filtr obsahu webu a bezpečnostní bránu. Mě osobně bude zajímat, co na tyto nové služby řeknou kolegové z firem, které se na internetovou bezpečnost také specializují,“ uzavřel Martin Holčík.

Autor: BZ

Vaše názory

Továrna na výrobu izolačního materiálu z odpadu byla otevřena

Staré Město

Továrna na výrobu izolačního materiálu z odpadu byla otevřena

Nová továrna na výrobu pěnového skla A-GLASS, stavebního materiálu vyrobeného stoprocentně z odpadových střepů, byla dnes oficiálně...

27. 5. 2015
RV Studio Living poskytuje profesionální služby

Uherské Hradiště

RV Studio Living poskytuje profesionální služby

Zájemcům o rekonstrukci bytu, nebo těm, kteří shánějí nejen kvalitní sanitární techniku, ale třeba také nové dveře...

27. 5. 2015
Bydlení – Novinky v našich interiérech

Uherské Hradiště

Bydlení – Novinky v našich interiérech

V dnešním krátkém povídání se zaměříme na novinky, které jsou specifické pro současnou architekturu a bytový design....

15. 4. 2015
Kordárna roste, shání 70 dělníků

Velká nad Veličkou

Kordárna roste, shání 70 dělníků

Loňské oslabení české koruny vůči euru způsobilo většině českých vývozců nebývalé trable. Je tady však továrna, které...

17. 3. 2015
TOPlist