FacebookYoutubeInstagram

Den otevřených dveří v hospodě? Proč ne

Prakšice Podnikání 20. 7. 2016
Den otevřených dveří v hospodě? Proč ne
Foto: ilustr. web
Inzerce

Prakšice pořádají v neděli 24. července netradiční Den otevřených dveří. Obec nabídne veřejnosti buď od 14. nebo 15. hodiny prohlídku nově vybudovaných prostor v místní restauraci. Stavba vedená v obecním majetku jako „kulturní dům“ bude mít ke společenským událostem o velký krok blíž, přístavba totiž začne plnit roli kulturního a společenského sálu, který dosud obci chyběl.

„Někteří lidé kritizovali velikost nových prostor. V neděli dostane každý na dvě hodiny možnost prohlédnout si, co je všechno nového, a posoudit, jak se dílo povedlo. A také jestli sál odpovídá potřebám místních spolků nebo těm, kteří v něm budou chtít oslavit nějaké jubileum nebo rodinné setkání,“ sdělil starosta Josef Hefka s tím, že přesný čas začátku ještě v týdnu upřesní a oznámí rozhlasem.  

Nová restaurace se má otevřít v průběhu srpna, do nájmu ji dostal podnikatel z Doubrav. Dosavadní nájemnice oznámila svůj odchod ještě před začátkem jarní rekonstrukce a nového výběrového řízení se už nezúčastnila. Nový sál není součástí nájemní smlouvy, všechny prostory zůstávají pod správou obce.

A co si návštěvníci „kulturního domu“ prohlédnou? V přístavbě je sál pro zhruba padesát lidí, restaurace má nové vybavení. „Část bývalé restaurace je nyní součástí sálu. V získaných prostorách vzniklo jednak zázemí pro sál, ale také nové sociální zařízení a malá kuchyňka,“ přiblížil starosta Josef Hefka.

Změny si vyžádaly náklady ve výši zhruba pět milionů korun, částkou 680 tisíc obci pomohla dotace Zlínského kraje z jeho Programu na podporu obnovy venkova.

Autor: ara

Vaše názory

Špitál prodává a půjčuje zdravotní pomůcky

Uherské Hradiště

Špitál prodává a půjčuje zdravotní pomůcky

Uherskohradišťská nemocnice otevřela prodejnu a půjčovnu zdravotnických potřeb, která „rozbila stan“ v bývalé výměníkové stanici. Její rekonstrukce...

13. 7. 2016
Pojistěte si domácnost

Slovácko

Pojistěte si domácnost

Už vás potkalo neštěstí, kdy vám vyhořela domácnost, vykradli vás zloději nebo vám soused vytopil byt? V...

3. 7. 2016
Margita Řezníčková si splnila sen z dětství

Uherské Hradiště

Margita Řezníčková si splnila sen z dětství

O tom, že se stane kadeřnicí, snila od dětství, když stříhala a česala panenky či kamarádky. Talent...

29. 6. 2016
Kovomat dospěl do plnoletosti

Uherské Hradiště

Kovomat dospěl do plnoletosti

V době velkých nákupních center pro kutily, kde se podle reklamy dá koupit téměř vše, působí malá...

26. 6. 2016
TOPlist