FacebookYoutubeInstagram

Dopravní stavby na Brodsku jsou pod drobnohledem

Uherskobrodsko Podnikání 6. 9. 2017
Dopravní stavby na Brodsku jsou pod drobnohledem

Několik silničních staveb na Uherskobrodsku navštívil náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek odpovědný za dopravu. Spolu se zástupci Ředitelství silnic Zlínského kraje se zajímal o postup prací a plnění časového a finančního harmonogramu staveb a o rozsah a druh dočasných omezení silničního provozu.

V hledáčku náměstka hejtmana Pavla Botka, ředitele ŘSZK Bronislava Malého, pracovníka technického dozoru a zástupců obcí byly především silniční stavby Dolní Němčí – Slavkov a Nivnice, průtah. „Stavby probíhají podle časového harmonogramu a je předpoklad, že budou ještě v tomto roce ve sjednaných termínech do konce listopadu dokončeny. S prací zhotovitelů jsme spokojeni,“ řekl Pavel Botek.

„Práce jsou odváděny v dobré kvalitě. Zejména stavbu Nivnice, kde bude v průjezdním úseku nahrazen dlážděný povrch vozovky živičným kobercem, jsme plánovali poměrně dlouhou dobu a jsme rádi, že se ji díky dobré spolupráci s vedením obce během posledních dvou let podařilo přivést až k realizaci,“ uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Předmětem stavby Dolní Němčí - Slavkov je rekonstrukce silnice II/498 v celkové délce 1 882 metrů ve stávajícím směrovém vedení. Silnice ve Slavkově, kterou dříve lemovaly otevřené příkopy, dostane oboustranné obrubníky a odvodnění do kanalizace. Tato stavba je spolufinancována prostředky EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Smluvní cena je 20,2 milionu korun.

V Nivnici se výměnou povrchu vozovky sníží hlučnost vyvolávaná silničním provozem. Stavební úprava spočívá v obnově konstrukčních vrstev a náhradě povrchu z žulových kostek novým povrchem z asfaltového betonu. Celková délka rekonstruovaného úseku silnice je 813 metrů. Tato stavba je financována z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury. Smluvní cena činí 9,8 milionu korun.

Na Uherskobrodsku jsou v současné době realizovány ještě tři další stavby: Vlčnov, most; Hluk, ulice Boršická a Uherský Brod, okružní křižovatka. Všechny jsou již financovány plně z rozpočtu Zlínského kraje prostřednictvím ŘSZK. Také u těchto staveb bylo konstatováno, že probíhají v souladu s dohodnutým časovým plánem a budou dokončeny rovněž ještě v tomto roce před nástupem zimní sezony.

Autor: rej

Vaše názory

Tatru otevřel doktor Martin

Zlínský kraj

Tatru otevřel doktor Martin

Z původního hotelu, který už několik let chátral a při příjezdu do Velkých Karlovic nebudil zrovna pěkný...

6. 9. 2017
Záměr těžit? Nesouhlasíme!

Hodonín

Záměr těžit? Nesouhlasíme!

Podzemní voda je nejlépe chráněna tak, jak to příroda vytvořila, tedy překryta povodňovými hlínami. Jakýkoliv zásah...

6. 9. 2017
Slovácká tržnice končí. Důvodem jsou vládní restrikce

Uherské Hradiště

Slovácká tržnice končí. Důvodem jsou vládní restrikce

Především z důvodu stále se zvyšujícího počtu legislativních restrikcí vůči drobným podnikatelům a živnostníkům je skupina SYNOT...

4. 9. 2017
Rajčata dozrála, výroba protlaku běží naplno

Slovácko

Rajčata dozrála, výroba protlaku běží naplno

V hektolitry hustého protlaku se v těchto dnech mění čerstvě sklizená rajčata v závodu Hamé v...

3. 9. 2017
TOPlist