FacebookYoutubeInstagram

Dotace nepřichází, peníze promění v cenné papíry

Uherské Hradiště Podnikání 27. 9. 2016
Dotace nepřichází, peníze promění v cenné papíry
Foto: ilustrační foto

Radnici v Uherském Hradišti se lepí smůla na paty, při žádostech o dotace dostává "na frak“. A tak odkládá první plánované investiční akce, které byly závislé právě na spolufinancování. Už dnes je jasné, že stavaři neobsadí okolí mařatického hřbitova ani zchátralé hřiště u ZŠ Za Alejí.

„Spousta investic je skutečně ve skluzu, protože se snažíme získat dotace. Jejich vypsání ale neovlivníme. I proto z pohledu kapitálových výdajů plníme rozpočet zatím jen na třináct procent celoročního plánu,“ potvrdil Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště, které tak zatím vesměs investuje z „vlastní kapsy“. „Opravili jsme místní komunikaci v ulici Květinová ve Véskách, sportoviště v Míkovicích, bezbariérové trasy a objekt na Palackého náměstí, dokončujeme výměnu umělého povrchu tréninkového hřiště na fotbalovém stadionu, rekonstrukci sálu Slováckého divadla a modernizaci městského kamerového systému,“ vyjmenoval starosta.

Část peněz, které radnice oproti plánu ušetřila, promění v cenné papíry. „Investujeme do nich 30 milionů korun, čímž je aspoň zhodnotíme. Na účtu by totiž jen ležely ladem,“ poznamenal Vladimír Moštěk, vedoucí ekonomického odboru.

Autor: ceh

Vaše názory

Vyhlásili stávkovou pohotovost, lidé se bojí konce výroby

Kunovice

Vyhlásili stávkovou pohotovost, lidé se bojí konce výroby

Pohár trpělivosti přetekl, odboráři kunovické letecké společnosti Aircraft Industries (AI) ve středu vyhlásili stávkovou pohotovost bez časového...

19. 9. 2016
RWE otevřela v Hradišti nové zákaznické centrum

Uherské Hradiště

RWE otevřela v Hradišti nové zákaznické centrum

Energetická skupina RWE otevřela na začátku září v Uherském Hradišti nové zákaznické centrum. Zákazníkům z Uherskohradišťska a...

8. 9. 2016
Huštěnovická pražírna slaví 5 let

Huštěnovice

Huštěnovická pražírna slaví 5 let

Nic se tu ale neděje náhodou. Od roku 2011 prošli majitelé Radka Sopůšková a Jiří Plšek dlouhou...

7. 9. 2016
Leo Expressem z Brodu až do Prahy

Uherský Brod

Leo Expressem z Brodu až do Prahy

Z Uherského Brodu do Prahy za čtyři hodiny a 159 korun? Utopie? Od neděle 4. září realita!...

30. 8. 2016
TOPlist