FacebookYoutubeInstagram

Libor Lukáš: Nic proti křečkům, ale lidé mají přednost

Zlínský kraj Podnikání 27. 9. 2018
Libor Lukáš: Nic proti křečkům, ale lidé mají přednost

Libor Lukáš

Rychle a pohodlně do práce, na úřady, k lékaři? Bezpečné silnice bez kolon? Čistý vzduch ve městech? Ne, přednost má něco jiného. Lidé můžou přijít o nervy, hlavně že kus pole, kde skupinka aktivistů možná viděla křečka, zůstane nedotčen. Takové je bohužel reality nejen v našem regionu.
„Důležité projekty, které lidem usnadní život a pomohou Slovácko a jižní Valašsko nastartovat, zůstávají jen na papíře. To musí přestat,“ přibližuje svou hlavní motivaci ke kandidatuře do Senátu Libor Lukáš.  
V roce 2000, kdy lidé poslali experta do dopravní stavby Libora Lukáše do vedení nově vzniklého kraje, neexistoval zde ani kilometr dálnic. D1 končila kousek za Brnem. V roce 2005, když už zastával funkci hejtmana, se podařilo dotáhnout hlavní českou tepnu na samé hranice kraje, o dva roky později vznikl dálniční obchvat Kroměříže a na přelomu let 2010 a 2011 navazující úseky do Hulína a Říkovic. Rychlé tempo nabrala i stavba dnešní D55, která má mimo jiné ulevit Slovácku, a byl kompletně připraven projekt D49 z Hulíne kolem Zlína dál na Slovensko.
Pak jako když utne, další velké investice bohužel nepřicházejí. Na kraji už není nikdo tak silný, kdo by dokázal zarputile posouvat věci dopředu a hájit oprávněné zájmy lidí v regionu. Zkolabovanou výstavbu se Libor Lukáš intenzivně snaží resuscitovat z pozice předsedy Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě. Letos tak i díky jeho aktivitě vrátí k Otrokovicím dokončit druhou část dálničního obchvatu města. „Za důležité věci je potřeba se prát, neschovávat se za populistické řeči, mít vizi a naplňovat ji. Pokud budou v politice takoví lidé, podaří se změnit zákony a konečně porazit aktivisty zaštiťující se křečkem,“ říká Libor Lukáš.
Za Liborem Lukášem stojí hned osm politických stran a hnutí, které v něm vidí garanta toho, že se podaří navázat na předchozí výsledky a budování dopravní infrastruktury nejen ve Zlínském kraji se skutečně oživí. Kandidaturu Libora Lukáše podporuje Občanská demokratická strana, hnutí Starostové a nezávislí, Strana soukromníků České republiky, Strana svobodných občanů, ZVUK 12, Nový Impuls, Moravané a Nezávislí. Jeho aktivity vnímá jako regionu velmi prospívající i slovácký senátor Ivo Valenta.

Autor: PR

Vaše názory

Jarošovský pivovar má světovou etiketu!

Uherské Hradiště

Jarošovský pivovar má světovou etiketu!

Etikety na lahvích Jarošovského piva dobývají svět! Česká agentura Little Greta, která je podepsána pod jejich designem,...

11. 9. 2018
Velvyslanec otevírá Brodu cestu do USA

Uherský Brod

Velvyslanec otevírá Brodu cestu do USA

Velvyslanec USA v Česku Stephen B. King překvapil minulý týden ve středu vedení města Uherský Brod. „Byli...

10. 9. 2018
Pivovar zdvojnásobuje výrobu, zájem překonal očekávání

Jarošov

Pivovar zdvojnásobuje výrobu, zájem překonal očekávání

Z Jarošovského pivovaru s nepořízenou… Už nikdy. Majitelé minipivovaru v Uherském Hradišti totiž po půldruhém roce života...

27. 8. 2018
Z MESITu chceme udělat světovou firmu

Uherské Hradiště

Z MESITu chceme udělat světovou firmu

Před pěti měsíci prošel největší zaměstnavatel na území města - společnost MESIT - změnou ve vlastnické struktuře....

23. 8. 2018
TOPlist