FacebookYoutubeInstagram

MESIT otevřel brány

Uherské Hradiště Podnikání 7. 5. 2018
MESIT otevřel brány
Foto: sal

Jednou z mnoha akcí, které se nabízely na státní svátek 1. května, byl i den otevřených dveří ve společnostech koncernu MESIT. Podívat se do jinak nepřístupných prostor se vydalo více jak 450 lidí, a to jak současných či bývalých zaměstnanců, tak i „zvědavců“ z řad veřejnosti. Ti všichni měli možnost vidět téměř celý rozlehlý areál společnosti MESIT, ve kterém se vyrábějí komponenty vojenského průmyslu, přístrojů do letadel a mnoho dalšího. Součástí byla i prohlídka dílen MESIT střední školy a také oddělení MESIT defense, do kterých je normálně omezený přístup.

„V Mesitu pracuje moje dcera s manželem, pracovala tady moje manželka a já jsem sem chodíval dřív pro obědy. Ale hlavně coby řidič MHD jsem roky jezdil kolem a vždy mě zajímalo, co se tam vyrábí. A protože jsem technicky založený, vždy využiji možnost se přijít podívat, jak se firma mění, jaké mají nové přístroje,“ prozradil Antonín Fryšták z Uh. Hradiště.

Ve společnosti MESIT foundry mohli návštěvníci vidět praktickou ukázku, jak vznikají hliníkové odlitky a jejich následné opracování. Některé ze zde vyráběných komponentů končí třeba v letadlech Airbus. V nejutajovanější části ve společnosti MESIT defense čekala na zájemce k vyzkoušení vojenská vysílačka M10, která patří k prestižním výrobkům této společnosti. Pro nejmenší návštěvníky byly připraveny soutěže, ukázka hasičské techniky, nebo dílničky.

Autor: sal

Vaše názory

V pivovaru vznikne minimuzeum

Jarošov

V pivovaru vznikne minimuzeum

Ve čtvrtek byla zahájena výstava ve Slováckém muzeu věnovaná také výročí 330 let od založení Jarošovského pivovaru,...

4. 5. 2018
Hradišťáci jsou velcí patrioti, naše pivo jim chutná!

Jarošov

Hradišťáci jsou velcí patrioti, naše pivo jim chutná!

Na začátku loňského roku stál u znovuobnovení tradice Jarošovského piva jako podstárek. Dnes, ve 28 letech, se...

2. 5. 2018
Pivovar v příštím roce rozšíří kapacitu na dvojnásobek!

Jarošov

Pivovar v příštím roce rozšíří kapacitu na dvojnásobek!

Zítra, 1. května, se otevřou dveře Jarošovského pivovaru dokořán! Návštěvníci budou moci absolvovat zdarma exkurzi v pivovaru,...

30. 4. 2018
Práce je mi koníčkem, říká Bronislav Janeček

Staré Město

Práce je mi koníčkem, říká Bronislav Janeček

Mnoho z vás denně projíždí okolo areálu bývalého cukrovaru, kde za cihlovým plotem vznikl zážitkový ráj v...

25. 4. 2018
TOPlist