FacebookYoutubeInstagram

Michal Dvouletý: Pomoc živnostníkům se vrátí díky novým nebo lépe placeným pracovním místům

Uherské Hradiště Podnikání 4. 10. 2018
Michal Dvouletý: Pomoc živnostníkům se vrátí díky novým nebo lépe placeným pracovním místům

Každá radnice musí napomáhat tomu, aby se na území města dařilo velkým zaměstnavatelům i drobným podnikatelům a živnostníkům. Ti totiž vytváří pro obyvatele města nabídku nejen pracovních příležitostí, ale také služeb, které zvyšují komfort života ve městě.

Podle Michala Dvouletého, lídra kandidátky Soukromníků, Svobodných a Nezávislých, by však nemělo jít jen o nahodilé a nekoordinované aktivity. „Chceme vytvořit jasnou koncepci podpory rozvoje živnostníků a malého a středního podnikání v našem městě. Pokládám za důležité, aby město bylo partnerem místních podnikatelů a živnostníků

a dalo jim jasně najevo, že stojí o spolupráci,“ uvedl Michal Dvouletý, krajský předseda Soukromníků ve Zlínském kraji.

Žádné klacky pod nohy

Podle jeho slov by město mělo především vytvářet dlouhodobě předvídatelné a stabilní prostředí, ve kterém firmy chtějí rozvíjet své podnikatelské aktivity a vytvářet nová a dobře placená pracovní místa. „Město nesmí podnikatele překvapovat unáhlenými změnami a nečekanými regulacemi,“ apeluje Dvouletý, který jako jeden příklad za všechny uvedl novou vyhlášku o regulaci reklamy ve městě. Ta podle něj vznikala bez dostatečného projednání s místními živnostníky, a proto je třeba ji zásadním způsobem změnit.

„Nikdo nechce, abychom se v historickém centru města potýkali s reklamním smogem. Ale není možné za zavřenými dveřmi připravit tak zásadní změnu pravidel pro místní živnostníky a pak je postavit před hotovou věc a bez dostatečně dlouhého přechodného období strašit vysokými pokutami,“ dodal Dvouletý.

S tím souhlasí i živnostník Dalibor Machala, podle kterého je třeba také posílit pravidelnou spolupráci a komunikaci města s místními živnostníky, podnikateli a zaměstnavateli. „Pokud dostaneme důvěru a budeme součástí zastupitelstva města, budeme s podnikatelským sektorem předem projednávat rozvojové plány města, strategické a investiční záměry. Zároveň chceme posílit veřejnou diskusi s místními podnikateli,“ řekl Dalibor Machala s tím, že současně chce zabránit tomu, aby radnice umocňovala již tak náročnou administrativní a byrokratickou zátěž pro podnikatele.

Jasný plán pro cestovní ruch

Jednou z důležitých oblastí rozvoje podnikatelských aktivit ve městě je sféra cestovního ruchu. Podle Michala Dvouletého však stále chybí jasná koncepce koordinovaného rozvoje aktivit v oblasti cestovního ruchu.

„Město v oblasti cestovního ruchu souběžně rozvíjí řadu důležitých aktivit, jako např. Park Rochus, Výšinu sv. Metoděje nebo aktivity v rámci Baťova kanálu. Vedle toho je naše město dějištěm řady významných akcí s mezinárodním přesahem. Ale stále chybí vzájemné propojení i jasná představa o cílovém stavu, jednotlivých etapách rozvoje i ekonomických souvislostech,“ upozorňuje Dvouletý.

„Vždyť turista se na nás nedívá izolovaně a pohledem jednotlivých projektů. A pokud chceme maximalizovat užitek z cestovního ruchu pro podporu lokální ekonomiky, musíme mít jasný plán, do jehož přípravy i realizace vtáhneme podnikatele i všechny další subjekty. Každý z nich pak bude vědět, kdy a co má dělat,“ vysvětlil důvody krajský zastupitel Michal Dvouletý, který je dlouhodobým místopředsedou správní rady Parku Rochus a podílí se na organizaci Slováckých slavností vína a otevřených památek.

Autor: PR

Vaše názory

Dalibor Machala: Doprava potřebuje investice, ale také chytrá řešení

Uherské Hradiště

Dalibor Machala: Doprava potřebuje investice, ale také chytrá řešení

Dopravní situace v Uherském Hradišti se stále nelepší. Na vině jsou jednak pořád ještě připravované změny v...

3. 10. 2018
Naplno posílíme bezpečnost ve městě

Uherské Hradiště

Naplno posílíme bezpečnost ve městě

Občané Uherského Hradiště si zaslouží, aby se cítili bezpečněji. A posílení bezpečnosti ve městě je proto také...

2. 10. 2018
Michal Dvouletý: Musíme uchránit nemocnici před nebezpečnou fúzí

Uherské Hradiště

Michal Dvouletý: Musíme uchránit nemocnici před nebezpečnou fúzí

Přestože Uherskohradišťská nemocnice je zřizovaná Zlínským krajem a o jejím osudu se bude rozhodovat v Baťově mrakodrapu,...

2. 10. 2018
O přímé spojení mezi Slováckem a Prahou roste zájem, FlixBus hlásí nárůst cestujících o 40 procent

Slovácko

O přímé spojení mezi Slováckem a Prahou roste zájem, FlixBus hlásí nárůst cestujících o 40 procent

Mezi Slováckem a Prahou roste počet cestujících, vyplývá to z dat autobusového dopravce FlixBus, který na této...

1. 10. 2018
TOPlist