FacebookYoutubeInstagram

O přímé spojení mezi Slováckem a Prahou roste zájem, FlixBus hlásí nárůst cestujících o 40 procent

Slovácko Podnikání 1. 10. 2018
O přímé spojení mezi Slováckem a Prahou roste zájem, FlixBus hlásí nárůst cestujících o 40 procent
Foto: FlixBus

Mezi Slováckem a Prahou roste počet cestujících, vyplývá to z dat autobusového dopravce FlixBus, který na této trase vypravuje každodenní spoje. Pravidelné spojení mezi Prahou, Brnem, Slováckem a Trenčínem spustil 10. června. Za první tři měsíce provozu linky došlo k nárůstu počtu přepravených cestujících o 40 procent. Nejvytíženějšími spoji jsou tradičně páteční z Prahy a nedělní ve směru do Prahy.

Každodenní spojení slováckých měst a Trenčína s Brnem a Prahou se zelenému dopravci osvědčilo. Zájem o tuto trasu roste i po prázdninách, kdy objem přepravy bývá na většině tras v Evropě zpravidla nejvyšší. Spoje na této trase jezdí každý den, nádraží Florenc opuštějí v 15:20. Z Trenčína naopak vyrážejí v ranních hodinách každý den v 7:35, z Uherského Brodu v 8:30 a z Hradiště v 9:00 hodin. Dopravní spojení Uherského Hradiště s Brnem obecně není nijak jednoduché, vlaky jsou na této trase až o hodinu pomalejší.

„Za první čtvrtletí můžeme pozorovat téměř poloviční nárůst cestujících na trase mezi Slováckem a Prahou. Zákazníky lákají moderní a čisté autobusy, výhodná cena a také kvalitní připojení k Wi-Fi, díky kterému mohou během cesty pracovat nebo se dívat na film,“ uvádí mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová.

Dvě LTE antény na střeše každého zeleného autobusu spolu se silnou dualband Wi-Fi a distribuovaným anténním systémem poskytují kvalitní neomezené 4G/LTE internetové připojení, což je aktuálně nejpokročilejší řešení, které je na autobusových linkách v Česku dostupné. Integrovaný zábavní portál Passengera dokáže za jízdy zobrazit aktuální polohu FlixBusu na mapě, cestující si mohou číst zprávy, sledovat některý z 20 nabízených filmů, poslouchat muziku nebo si cestu zpříjemnit hraním her. Vše je dostupné v češtině, angličtině i němčině a nabídka zábavy se neustále aktualizuje. Podle informací dopravce spokojenost jeho zákázníků s kvalitou internetu stále roste, za poslední měsíc se zvýšila z 3,4 na 4,4 body z pěti. Pro zákazníky je dostupný internet velmi vítaný – objem přenesených dat v rámci neomezené Wi-Fi narostl o 25 procent.

Společnost FlixBus za poslední měsíce zapracovala i v mnoha jiných směrech: „Zjednodušili jsme rezervační a platební systém, posílili předprodejní místa a rozšířili provoz na řadě vnitrostátních spojení,“ shrnuje inovativní kroky Martina Čmielová.

FlixBus vstoupil na český trh vnitrostátní dopravy v srpnu loňského roku. Svým zákazníkům nabízí vysoký komfort cestování se vším, co je pro pohodlnou cestu nezbytné – nabíjecími zásuvkami, spoustou místa na nohy, dostatečným zavazadlovým prostorem a kvalitním Wi-Fi připojením. Denně je možné vybírat z 300 000 spojení do 2000 destinací ve 29 zemích. Kromě autobusů začala společnost v Německu provozovat i zelené vlaky FlixTrain.

Autor: eko

Vaše názory

Slovácká metropole má navíc!

Uherské Hradiště

Slovácká metropole má navíc!

Na život v Hradišti si stěžuje jen málokdo. Podle lídra kandidátky Michala Dvouletého to však neznamená, že...

27. 9. 2018
Libor Lukáš: Nic proti křečkům, ale lidé mají přednost

Zlínský kraj

Libor Lukáš: Nic proti křečkům, ale lidé mají přednost

Rychle a pohodlně do práce, na úřady, k lékaři? Bezpečné silnice bez kolon? Čistý vzduch ve městech?...

27. 9. 2018
Jarošovský pivovar má světovou etiketu!

Uherské Hradiště

Jarošovský pivovar má světovou etiketu!

Etikety na lahvích Jarošovského piva dobývají svět! Česká agentura Little Greta, která je podepsána pod jejich designem,...

11. 9. 2018
Velvyslanec otevírá Brodu cestu do USA

Uherský Brod

Velvyslanec otevírá Brodu cestu do USA

Velvyslanec USA v Česku Stephen B. King překvapil minulý týden ve středu vedení města Uherský Brod. „Byli...

10. 9. 2018
TOPlist