FacebookYoutubeInstagram

Online prodejce skútrů rozšiřuje nabídku a bude se více věnovat elektromobilitě

Zlínský kraj Podnikání 22. 2. 2018
Online prodejce skútrů rozšiřuje nabídku a bude se více věnovat elektromobilitě
Foto: Ilustrační foto
Inzerce

Rozšířit nabídku skútrů, to je cílem zlínské společnosti CLS Deal s.r.o, která chce získat finanční prostředky ve formě úvěru od drobných investorů. Firma, která se specializuje na online prodej xenonových světel a především spalovacích a elektrických skútrů, je devátou českou společností, jež umístila crowdfundingovou kampaň na český P2B portál finGOOD. Ten za dobu své existence zprostředkoval českým firmám necelých třináct milionů korun na rozvoj jejich projektů. CLS Deal chce získat 840 tisíc korun s úrokem 9 % na dva roky.

CLS Deal provozuje internetový e-shop www.xenony-zlin.cz působící na celém území České republiky. V nabídce e-shopu je vedle xenonových a LED světel především spektrum spalovacích a elektrických skútrů CLS a elektrických motocyklů ZERO. „V CLS se zabýváme zejména dovozem skútrů, které pro nás vyrábí několik továren v zahraničí, u většiny modelů na základě našich vlastních specifikací a úprav. Naše prodeje probíhají převážně skrze e-shop, kdy zákazníkovi skútr či motorku přivezeme až před dům, stroj mu představíme a předáme. Peníze získané skrze finGOOD využijeme k navázání spolupráce s novým dodavatem a rozšíření naší nabídky minimálně o tři nové modely,“ vysvětluje majitel firmy Petr Stehlík. Ten je zároveň nadšencem do elektromobility a již v rámci dalšího růstu společnosti je plánované rozšíření nabídky elektrických skútrů. „Ve finGOOD nás baví spojení českých firem s drobnými investory, kteří pomohou těmto firmám s jejich projekty a růstem. CLS Deal je po ikonických českých firmách PRIM nebo například ALEA ukázkou, že P2B financování mohou využívat i zavedené regionální firmy. Doufáme, že se zopakuje situace, která se nám nedávno stala s Jarabak.cz. Ti získali od drobných investorů jeden a čtvrt milionu korun a již dnes od nich víme, že jim tyto peníze značně pomohly v růstu jejich podnikání,“ komentuje Marek Galetka, spoluzakladatel společnosti finGOOD. Kampaň poběží do chvíle dosažení cílové částky, nejdéle však 60 dnů od spuštění.

Více o finGOOD

FinGOOD je českou crowdfundingovou platformou zaměřující se především na české firmy, které hledají alternativní financování svých projektů. FinGOOD propojuje tyto společnosti s necelou tisícovkou registrovaných uživatelů, kteří mají možnost se podílet na úvěru, který firma pro své projekty a další růst potřebuje. FinGOOD financuje české firmy od listopadu 2016 a od té doby jim zprostředkoval necelých třináct milionů korun. Služeb této P2B platformy využil například tradiční výrobce českých hodinek PRIM nebo výrobce sportovního oblečení ALEA.

FinGOOD založili v srpnu roku 2014 Roman Vyorálek a Marek Galetka. Mezi investory firmy patří společnosti Arfin nebo startupová platforma Busyman.

Autor: jam

Vaše názory

Jsem slovácký patriot, region jsem prošel křížem krážem...

Uherské Hradiště

"Jsem slovácký patriot, region jsem prošel křížem krážem..."

Už pět let sedí v čele podniku, jehož práci a výrobky znají po celém světě. Šedesátiletý Vladislav...

20. 2. 2018
„Novela vinařského zákona? Paskvil“

Buchlovice

„Novela vinařského zákona? Paskvil“

Novela vinařského zákona neobrací život naruby jen malým vinotékám, potíže od lednového zavedení bag-in-boxů, tedy nádob s...

6. 2. 2018
Víno kvůli novele zákona zdražuje, malí vinaři bojují o přežití!

Uherské Hradiště

Víno kvůli novele zákona zdražuje, malí vinaři bojují o přežití!

Zatímco spotřebitel změnu téměř nepozná, prodejci sudového vína mají od ledna o několik starostí navíc. Novela vinařského...

6. 2. 2018
Proč mít sídlo v Brně, když podnikám z Uherského Hradiště?

Brno, Zlínský kraj, Slovácko, Zlínsko

Proč mít sídlo v Brně, když podnikám z Uherského Hradiště?

Nejčastější důvod? Prestiž a klid od úřadů. Nejčastějším důvodem toho, proč si podnikatelé zřizují

5. 2. 2018
TOPlist