FacebookYoutubeInstagram

Otevřené dveře na MESITu

Uherské Hradiště Podnikání 19. 11. 2018
Otevřené dveře na MESITu
Foto: archiv školy

Tradice největšího zaměstnavatele na území města Uherského Hradiště je už více než 65 let spjata především s měřicí a signalizační technikou, jejíž zkratka dala název celé skupině MESIT. Po stejnou dobu sbírá zkušenosti také vzdělávací instituce této společnosti, která se se vstupem nového majitele, skupiny OMNIPOL, pomalu proměňuje. "Začínáme budovat koncept Firemní školy, která bude ještě více spojena s mateřskou společností. Využije jejího materiálního zázemí, technologického i obchodního potenciálu a současně připraví pro dceřiné společnosti, a nejen pro ně, kvalifikované odborníky," říká personální ředitel skupiny MESIT Jan Šebek Cholewa.

S novým vlastníkem se slováckému podniku otevírají nejen nové obchodní trhy, ale také více možností pro žáky školy. "Spolupracujeme s renomovanými světovými značkami mimo jiné z oblasti automobilového průmyslu, které dbají na vysokou kvalitu a přesnost dodávaných výrobků. Tomu odpovídá také nejmodernější technologické vybavení našich výrobních prostor, které pak mohou žáci využívat," potvrzuje úzkou provázanost výrobních společností se vzdělávacím zařízením výkonný ředitel MESIT machining Jaroslav Bříštěla.

MESIT střední škola nabízí vedle elektrooborů také obory strojní. "Strojaři mají na naší škole dlouholetou tradici. V příštím roce znovu otevíráme obory Zámečník a Obráběč a v nabídce nechybí ani stále vyhledávanější maturitní obor Mechanik CNC strojů. Část odborného výcviku i praxe probíhá ve výrobních prostorách dceřiných společností. "Koneckonců žáci, které lákají technické obory, si spolu s rodiči mohou naši školu i odborné dílny prohlédnout tento pátek a sobotu," zve k návštěvě ředitel MESIT střední školy František Mikulášek.

Autor: PR

Vaše názory

Krajští zastupitelé z Hradiště  nepodpořili výstavbu Nové Baťovy nemocnice. Proč?

Zlínský kraj

Krajští zastupitelé z Hradiště nepodpořili výstavbu Nové Baťovy nemocnice. Proč?

Výstavba nové Baťovy nemocnice má nevyjasněný způsob financování. Tvrdí to alespoň opoziční zastupitelé Zlínského kraje z Uherského...

6. 11. 2018
Den, kdy si může každý otevřít svůj vlastní gastropodnik

Uherské Hradiště

Den, kdy si může každý otevřít svůj vlastní gastropodnik

Mezinárodní festival všech milovníků dobrého jídla a pití založený na principu tzv. pop-upů - to je Restaurant...

17. 10. 2018
Zlatá perla aneb jak se rodí živý klenot

Slovácko

Zlatá perla aneb jak se rodí živý klenot

Letos v dubnu Lenka Výmolová se svým synem Janem Kunovským navštívili ostrov Palawan, který je považován za...

15. 10. 2018
U příležitosti výroční založení královského města vzniká organizace Naplno pro Hradiště

Uherské Hradiště

U příležitosti výroční založení královského města vzniká organizace Naplno pro Hradiště

U příležitosti 761. výročí založení královského města Uherské Hradiště, které připadá na 15. října, byl slavnostně ustanoven...

15. 10. 2018
TOPlist