FacebookYoutubeInstagram

Pivovar zdvojnásobuje výrobu, zájem překonal očekávání

Jarošov Podnikání 27. 8. 2018
Pivovar zdvojnásobuje výrobu, zájem překonal očekávání
Foto: ilustr. web
Inzerce

Z Jarošovského pivovaru s nepořízenou… Už nikdy. Majitelé minipivovaru v Uherském Hradišti totiž po půldruhém roce života zdvojnásobují výrobní kapacitu z 4 800 na 10 tisíc hektolitrů ročně! Poptávka po jarošovském pivu překročila i nejoptimističtější očekávání.

„Technologický upgrade jsme plánovali až v letech 2019 až 2020, ale protože zájem konzumentů dramaticky překročil naše výrobní možnosti, musíme na zvýšenou poptávku reagovat. Už se stalo, že jsme nebyli schopni uspokojit všechny zákazníky,“ vysvětlil Miroslav Harašta, ředitel pivovaru v Uherském Hradišti, který rozjel výrobu loni v únoru.

Aktuálně už v areálu pivovaru stojí první várka nových ležáckých tanků, druhá část technologického zařízení dorazí koncem září. „Jelikož jsme získali bankovní úvěr, můžeme výrobu rozšířit o hodně dříve, než jsme plánovali,“ těší Haraštu. Za vysokou poptávkou je podle něj výroba striktně dodržující tradiční postupy řemeslného pivovaru, místní suroviny a fortel hradišťských sládků. „I přes zvyšování výroby zůstáváme minipivovarem, který vyrábí pivo pro Slovácko, na které mohou být místní hrdi!“ zdůraznil ředitel.

Nemění se ani stálá nabídka, ve které zůstává klasická desítka, jedenáctka Jura, dvanáctka Jarošovský ležák a čtrnáctka Šohaj. A každý měsíc nový speciál. V září pivovar vypustí do světa 16% speciál uvařený na počest svatého Rocha a svatého Václava, patrona českého piva.

Autor: ceh

Vaše názory

Z MESITu chceme udělat světovou firmu

Uherské Hradiště

Z MESITu chceme udělat světovou firmu

Před pěti měsíci prošel největší zaměstnavatel na území města - společnost MESIT - změnou ve vlastnické struktuře....

23. 8. 2018
Česká zbrojovka podporuje oslavy 100 let Československa v Chicagu

Uherský Brod

Česká zbrojovka podporuje oslavy 100 let Československa v Chicagu

Sté výročí vzniku samostatné Československé republiky, jakož i 25. výročí vzniku České republiky jsou hlavním motivem četných...

17. 8. 2018
Potravinářské čerpadlo zabodovalo

Uherské Hradiště

Potravinářské čerpadlo zabodovalo

V Olomouci se konalo celostátní kolo prestižní soutěže Středoškolské odborné činnosti. Jako zástupci SŠPHZ Uherské Hradiště vyšli...

18. 7. 2018
Ascod. Nová zbraň české armády?

Staré Město

Ascod. Nová zbraň české armády?

Nezvyklá podívaná se naskytla lidem, kteří minulý čtvrtek projížděli kolem firmy Ray Service ve Starém Městě. Právě...

17. 7. 2018
TOPlist