FacebookYoutubeInstagram

Předvedou veřejnosti výrobu tažených ocelových tyčí

Staré Město Podnikání 19. 1. 2018
Předvedou veřejnosti výrobu tažených ocelových tyčí
Foto: Petra Macková Jurásková
Inzerce

Ocelové tažené tyče vysoké kvality pro automobilový průmysl a strojírenství se vyrábí v provozu Tažírna oceli Třineckých železáren ve Starém Městě. Každý rok ze zdejší výrobní haly putuje k zákazníkům okolo 90 000 tun tažených tyčí, z toho více než 60 % na export.  Tažené tyče končí ve strojírenské výrobě, šroubárenství, výrobě nábytku, závitových tyčí i jako polotovar pro výrobu plynových vzpěr a tlumičů v automobilovém průmyslu.

I v letošním roce firma umožní široké veřejnosti podívat se do vlastních výrobních prostor. „Chceme ukázat naše nejmodernější tažné linky, na nichž z ocelových svitků či z tyčí zpracováváme výrobky pro naše zákazníky,“ říká vedoucí provozu Tažírna oceli Petr Lapčík.

Zájemci mohou přijít do provozu Tažírna oceli v Tovární ulici v pátek 19. ledna a také následující týden v pátek 26. ledna od 14.00 do 17.00 hodin vždy v celou hodinu. Zkušení zaměstnanci je provedou provozem a vysvětlí, co se na jednotlivých zařízeních vyrábí.

Den otevřených dveří je také příležitostí pro potencionální zaměstnance a mladé studenty i učně technických oborů, o něž je na trhu práce nyní velký zájem.

„Nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců nás trápí, protože hodláme dál výrobu rozšiřovat. Studentům technických oborů vybraných škol v regionu umožňujeme vykonávat u nás praxi. Pokud se jim u nás líbí, zůstávají v naší firmě i po skončení studia,“ dodává vedoucí provozu, v němž nyní pracuje více než dvě stovky zaměstnanců ze Slovácka. Z šikovných studentů si tu vychovávají vlastní tažce, rovnače, frézaře a pracovníky dalších profesí.

Autor: BZ

Vaše názory

Imopra rozšiřuje výrobní prostory

Nivnice

Imopra rozšiřuje výrobní prostory

Dceřiná společnost Třineckých železáren Imopra v Nivnici na Uherskobrodsku rozšiřuje výrobu. Zakoupila proto sousední výrobní halu o...

12. 1. 2018
Specializujeme se na střední a rodinná vinařství

Slovácko

Specializujeme se na střední a rodinná vinařství

„Náhoda tomu chtěla, nejsem z vinařské, ale spíš z obchodnické rodiny, a když se naskytla nabídka, tak...

27. 12. 2017
Topolánek se tvrdě zastal živnostníků

Zlínský kraj

Topolánek se tvrdě zastal živnostníků

19. 12. 2017
Petr Orlík - nezávislý finanční poradce v Uherském Hradišti

Slovácko

Petr Orlík - nezávislý finanční poradce v Uherském Hradišti

Pokud ano, rád Vám nabídnu služby finančního poradenství a pojišťovnictví v Uherském Hradišti! Každý z Vás se...

11. 12. 2017
TOPlist