FacebookYoutubeInstagram

Provozy Tažírny oceli se otevřely veřejnosti

Staré Město Podnikání 26. 6. 2019
Provozy Tažírny oceli se otevřely veřejnosti

Kreativní soutěž Šikovné ruce vyhrála skupinka Martin Korvas, Jakub Popelka, Pavel Pelikán s ředitelem SOŠG a dvěma zástupci vedení Tažírny oceli.

Foto: sal
Inzerce

Zájem překonal představy vedení!

Třinecké železárny, provoz Tažírna oceli ve Starém Městě, se v pátek otevřely veřejnosti. Zájem o prohlídky závodu, zabývajícího se zpracováním tyčové oceli a drátu tažením, převýšil očekávání vedoucích pracovníků.

Dopoledne stovka studentů technických oborů, odpoledne ještě vyšší počet zájemců z řad veřejnosti prošel mechanickou a elektro údržbou a mechanickou zkušebnou, kde probíhají trhací zkoušky a finální výrobky získávají atest kvality. Poslední pohled mířil na provoz automatického skladového zakladače.

Cíl byl jasný, získat nové pracovníky. "Hledáme pracovníky CNC strojů, frézaře, brusiče, které si vyškolíme k našim strojům," vysvětlil Petr Lapčík, vedoucí provozu Tažírna oceli Třineckých železáren, a personální ředitel Ivo Žižka dodal: "Hodně lidí si pod názvem Třinecké železnárny představí těžkou manuální práci, ale jsme strojírenskou fabrikou. Práce probíhá v čistém provozu, který není až tak moc zatížem hlukem a horkem, jak si lidé myslí."

Během odpoledne byla ve stanu před závodem vyhlášena kreativní soutěž Šikovné ruce, které se zúčastnili žáci Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město. "Naše škola dlouhodobě spolupracuje s Třineckými železárnami. Posledních pět let i na této kreativní soutěži," potvrdil ředitel SOŠG Bedřich Chromek, který z rukou obou ředitelů převzal šek s částkou 15 000 Kč na podporu rozvoje technických i humanitárních oborů na škole.  

"Absolventi našich technických oborů, jakými jsou strojní mechanik, obráběč kovů nebo automechanik, jsou připraveni pokračovat jako pracovníci v tomto staroměstském závodě," dodal Chromek.

Čtěte více
Autor: pas

Vaše názory

Z prodejny nahlédněte do pražírny nebo do balírny

Babice

Z prodejny nahlédněte do pražírny nebo do balírny

Pro někoho ranní rituál, pro mnohé nezbytná součást života. Káva se stala hned po vodě, pivu a...

25. 6. 2019
Průmyslovka získala do výuky funkční model

Uherské Hradiště

Průmyslovka získala do výuky funkční model

Stále častěji kolem sebe slyšíme o Průmyslu 4.0, jinými slovy o digitalizaci, následném propojení a automatizaci výrobních...

24. 6. 2019
Michal Dvouletý: Čunkova nemocnice neprošla, je třeba se vrátit k Baťovi!

Zlínský kraj

Michal Dvouletý: Čunkova nemocnice neprošla, je třeba se vrátit k Baťovi!

Od začátku říkám, že si hejtman Jiří Čunek vymyslel krásnou, ale zcela nereálnou pohádku o nové nemocnici...

21. 6. 2019
Z Firemní školy vyšli noví mesiťáci

Uherské Hradiště

Z Firemní školy vyšli noví mesiťáci

Ve čtvrtek opustilo brány MESIT střední školy 67 absolventů učebních oborů elektrikář, elektrikář - silnoproud, knihař, obráběč...

21. 6. 2019
TOPlist