FacebookYoutubeInstagram

Radnice ušetří a ještě se rozsvítí

Staré Město Podnikání 29. 7. 2016
Radnice ušetří a ještě se rozsvítí
Foto: ilustr. web
Inzerce

Radnici ve Starém Městě už nehyzdí „nahý“ sokl, léta odhalené zdivo dělníci přikryli bezkontaktním obkladovým systémem proti vlhkosti. Jejich mise tím však nekončí, ještě je čeká rekonstrukce kotelny, která výrazně sníží energetické náklady.

Sokl za bezmála čtyři sta tisíc korun dělníci dokončí do poloviny letních prázdnin. „Jelikož je zdivo neustále vlhké, vsadili jsme na bezkontaktní obkladový systém. Mezi zdivem a panelem vznikne vzduchová mezera, která zajistí nepřetržité odvádění vlhkosti do okolního prostoru,“ uvedl Josef Bazala, starosta Starého Města. Do konce srpna se radniční objekt z roku 1909 dočká i nové kotelny, stávající kotle už jsou na hranici životnosti. „Jsou z roku 1993, za třiadvacet let už nesplňují energetické nároky. Zastupitelé proto schválili pořízení nových kotlů, půjde o investici za 850 tisíc korun,“ prozradil Bazala. Na dosluhující kotle radnici už pravidelně upozorňoval revizní pracovník, navíc se už na ně ani nevyrábí náhradní díly.

A do říjnových Michalských hodů ve Starém Městě ještě plánují nasvícení radnice, což podle odhadů „spolkne“ půl milionu korun. Podrobnosti však zatím starosta tají.

Autor: ceh

Vaše názory

Lázeňský hotel Morava je stavbou roku

Luhačovice

Lázeňský hotel Morava je stavbou roku

Oblíbený luhačovický hotel Morava, který v minulých měsících prošel nákladnou obnovou za 80 milionů korun, získal hlavní...

21. 7. 2016
Den otevřených dveří v hospodě? Proč ne

Prakšice

Den otevřených dveří v hospodě? Proč ne

Prakšice pořádají v neděli 24. července netradiční Den otevřených dveří. Obec nabídne veřejnosti buď od 14. nebo...

20. 7. 2016
Špitál prodává a půjčuje zdravotní pomůcky

Uherské Hradiště

Špitál prodává a půjčuje zdravotní pomůcky

Uherskohradišťská nemocnice otevřela prodejnu a půjčovnu zdravotnických potřeb, která „rozbila stan“ v bývalé výměníkové stanici. Její rekonstrukce...

13. 7. 2016
Pojistěte si domácnost

Slovácko

Pojistěte si domácnost

Už vás potkalo neštěstí, kdy vám vyhořela domácnost, vykradli vás zloději nebo vám soused vytopil byt? V...

3. 7. 2016
TOPlist