FacebookYoutubeInstagram

Ray Service podepsal na londýnském veletrhu smlouvu s izraelskou firmou Beth-El

Staré Město Podnikání 13. 9. 2019
Ray Service podepsal na londýnském veletrhu smlouvu s izraelskou firmou Beth-El

Česká společnost Ray Service, přední výrobce kabelových svazků a elektromechanických celků, podepsala na veletrhu DSEI v Londýně další významnou smlouvu. Ve spolupráci s izraelskou společností Beth-El bude v České republice lokalizovat výrobu filtro-ventilačních systémů (EPCS) pro vojenská vozidla. Ray Service podpisem smlouvy získává nové schopnosti a zvyšuje potenciální schopnosti českého průmyslu podílet se na výrobě bojových vozidel pěchoty, které poptává v tendru Armáda České republiky. Podepsaná smlouva se společností Beth-El je komplexní, netýká pouze aktuálního výběrového řízení.

Firma ze Starého Města u Uherského Hradiště se vypracovala ve významného dodavatele nejen kabeláží do vozidel pozemní techniky či do letectví, ale prosazuje se také jako dodavatel ucelených řešení. Z toho důvodu si společnost Beth-El vybrala Ray Service jako svého partnera pro výrobu systému EPCS v České republice. Smlouvu podepsali v rámci oficiálního programu na českém stánku na veletrhu DSEI Jakub Gabriel, ředitel společnosti Ray Service, a Jehudah Ferlauer, vedoucí mezinárodního prodeje a marketingu společnosti Beth-El Inddustries.

"Ze spolupráce s Ray Service máme velkou radost a považujeme ji za významný krok v naší strategii lokalizace výroby ve prospěch našich zákazníků," komentoval podpis smlouvy Jeduah Ferlauer.

U podpisu smlouvy byli přítomni Paul Friedberg, zástupce ředitele SIBAT, což je agentura izraelského ministerstva obrany pro průmyslovou spolupráci se zahraničím a G-to-G kontrakty, český velvyslanec ve Velké Británii Libor Sečka, a Jiří Hynek, prezident a výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky.

„Jsme hrdí, že si nás díky našim obchodním i výrobním schopnostem vybral přední izraelský i světový vývojář systémů ochrany proti ZHN v rámci českého průmyslu za partnera. Jedná se o další důležité byznysové spojenectví, které posílí naši pozici nejen na českém trhu,“ uvedl po podpisu smlouvy Jakub Gabriel.

Filtro-ventilační systém EPCS (Electronic Prescriptions for Controlled Substances) zajišťuje posádkám vojenských vozidel nepřetržitý přísun čistého vzduchu, stabilní tepelně-vlhkostní mikroklima a komplexní ochranu před nebezpečnými látkami. Skládá se ze systému hybridní ventilace, klimatizační jednotky a CBRN (chemical, biological, radiological and nuclear) filtračního systému pro radikální snížení koncentrace nebezpečných látek ve vozidle. CBRN lze doplnit též o jednotku k ochraně před oxidem uhelnatým. Účinnost filtru odpovídá standardům NATO, řízení a diagnostika systému probíhá prostřednictvím sběrnice CANBUS.

Společnost Beth-El Industries je hlavním dodavatelem kombinovaných systémů ventilace a filtrace NBC, jakož i kombinovaných systémů klimatizace, ventilace a filtrace NBC, čističů vzduchu v motoru, ventilů na vysoké palivo, palivových čerpadel a dalších subsystémů. Systémy Beth-El jsou instalovány na mnoha platformách, jako jsou Merkava MBT, Namer APC, Piranha IIIC, Piranha V, Duro IIIP, Eagle IV, nový Eagle, Dingo II, Boxer, VAB Mark II, Cobra, YAK a v desítkách dalších typů vozidel. Součástí produktové řady Beth-El jsou též systémy pro kontejnery, stany, přístřešky a infrastrukturu.

Autor: nin

Vaše názory

Tržba i zisk jsou menší, nejsou lidi

Uherský Brod

Tržba i zisk jsou menší, nejsou lidi

Tržby Slováckých strojíren Uherský Brod, jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu, dosáhly loni 1,617 miliardy, což je...

6. 9. 2019
Skupina AUTO UH otevřela nový autosalon Hyundai a Jeep

Slovácko

Skupina AUTO UH otevřela nový autosalon Hyundai a Jeep

Milovníci automobilových značek Hyundai a Jeep mají určitě radost, neboť právě tyto značky, které patří do dynamicky...

4. 9. 2019
Víno Zlomek & Vávra otevřelo nové vinařství

Boršice u Blatnice

Víno Zlomek & Vávra otevřelo nové vinařství

Víno Zlomek & Vávra otevřelo v Boršicích u Blatnice zcela nové vinařství. Přestože si tato společnost stále...

2. 9. 2019
Senátor Valenta: Nechápu, proč by kraj neměl nadále garantovat péči o seniory

Zlínský kraj

Senátor Valenta: Nechápu, proč by kraj neměl nadále garantovat péči o seniory

Vážený pane hejtmane, dozvěděl jsem se, že Rada Zlínského kraje na svém 17. zasedání dne 8....

27. 7. 2019
TOPlist