FacebookYoutubeInstagram

Rekonstruováno za pouhých osm měsíců

Uherské Hradiště Podnikání 8. 8. 2008
Rekonstruováno za pouhých osm měsíců

Stavební společnost PaPP si dokáže skutečně poradit se všemi nástrahami, které přináší výstavba nových nebo rekonstrukce stávajících objektů. Dalším zdárným příkladem z poslední doby může být náročná rekonstrukce hotelu a restaurace U hejtmana Šarovce v Uherském Hradišti.

„Rekonstrukce objektu byla velmi náročná zejména s ohledem na krátký termín výstavby, kdy celá stavební akce netrvala déle než rekordních osm měsíců,“ vzpomíná Milan Vaďura, jednatel společnosti PaPP. „Dalším velmi složitým problémem bylo vyřešení dopravy a skladování materiálů. V rámci stavebního povolení jsme totiž neměli k dispozici žádný zábor veřejného prostranství s výjimkou lešení na fasádu. Zásobování tedy muselo probíhat plynule a koordinovaně s výstavbou a dovezené materiály musely být okamžitě vyvezeny do jednotlivých pater k zásobování,“ vykresluje náročnost práce Milan Vaďura, jehož společnost si v průběhu rekonstrukce dokázala poradit s nejednou překážkou a komplikací.

„V průběhu stavby byl po odkrytí konstrukce zjištěn havarijní stav dřevěných stropů nad druhým nadzemním podlažím, které musely být oproti předpokladu zcela vyměněny za nové,“ uvádí jeden z příkladů šéf společnosti PaPP. I to vedlo investora k rozhodnutí kompletně rekonstruovat půdu, kde tak vzniklo sedm nových hotelových pokojů. „I tyto práce byly dokončeny v původním termínu, i když přinesly celou řadu potíží, například se zpevněním stávajících krovů ocelovou konstrukcí, zvýšením kapacity kotelny či prodloužením výtahu do třetího podlaží,“ dodal Milan Vaďura.

Zajímavě bylo vyřešeno také podávání snídaní hotelovým hostům. Pro tento účel byla zasklena původně plánovaná terasa do dvora, ze které tak vznikla prostorná zimní zahrada s možným využitím také jako samostatný salonek.

„Po celou dobu výstavby se na stavbě pohybovalo 20 až 30 pracovníků, kteří pod vedením zkušeného stavbyvedoucího Josefa Vojtěška a následně i výrobního ředitele ing. Josefa Caudra prováděli i ty nejnáročnější práce vždy v nejvyšší kvalitě. Tedy tak, jak se pro naši společnost stalo standardem,“ dodal Milan Vaďura. 

Autor: PR
Inzerce

Vaše názory

Miminka se budou rodit v pavilonu od společnosti PaPP

Uherské Hradiště

Miminka se budou rodit v pavilonu od společnosti PaPP

Důkazem zaručené kvality staveb realizovaných společností PaPP i schopnosti odevzdat zakázku třeba i v šibeničním termínu jsou...

8. 8. 2008
Firma PaPP získala ISO nejen na kvalitu

Uherské Hradiště

Firma PaPP získala ISO nejen na kvalitu

Uherskohradišťská společnost PaPP patří k předním stavebním firmám. Množství spokojených zákazníků se již od roku 1990 pravidelně...

8. 8. 2008
Rozhledna Maják Šrotík

Staré Město

Rozhledna Maják Šrotík

Unikátní rozhledna v podobě majáku se nachází v průmyslové zóně na okraji Starého Města. Dominanta bývalého areálu...

31. 7. 2008
Příručku pro pacienty dostanou klienti VZP zdarma na pobočkách

Slovácko

Příručku pro pacienty dostanou klienti VZP zdarma na pobočkách

Aktuální informace o změnách ve zdravotnictví, které nastaly od 1. ledna 2008, naleznou klienti Všeobecné zdravotní pojišťovny...

30. 7. 2008
TOPlist