FacebookYoutubeInstagram

Šestiletý Jakub je novou tváří kečupů a okurek

Kunovice Podnikání 23. 11. 2017
Šestiletý Jakub je novou tváří kečupů a okurek
Foto: sal

I když má teprve šest let, brzy se stane „celebritou“ v každé kuchyni. Jeho šibalský úsměv rozzáří lednici i spíž. Jakub Sladký z Uherského Hradiště je totiž novou tváří dětských výrobků konzervárenské společnosti Hamé, objeví se na etiketách kečupu Otmánek a okurek Znojmia.

„Focení mě docela bavilo, ani jsem se nestyděl,“ svěřil se předškolák, k jehož jídelníčku neodmyslitelně patří právě kečup. „Může jej k čemukoliv, snad jen s výjimkou krupice,“ usmívá se maminka Martina Hájková.

Její syn vyhrál interní casting Hamé, prorazil v konkurenci padesáti dětí zaměstnanců společnosti. Jeho tvář se tak objeví na etiketách výrobků distribuovaných v tisících obchodech po celé zemi. „Když jsme se dozvěděli o možnosti přihlásit malého do konkurzu, tak jsme neváhali. Zkusili jsme to trošku i z recese a nakonec jsme uspěli. Je to svým způsobem velká pocta,“ pokračovala Hájková. Informace o focení pro Hamé se v jejich bydlišti rychle rozkřikla. „Všichni známí a sousedé už se dokola vyptávali, kdy malého uvidí,“ potvrdila s úsměvem pyšná maminka, která pracuje v Centrálním distribučním skladu Hamé ve Starém Městě.

Malá hvězda se s profesionálním focením potkala poprvé a nejspíš i naposledy. Jeho snem je totiž stát se hvězdou NHL, zatím ale válí jen v dresu Uherského Hradiště.

Casting si nepřímo vyžádala změna legislativy, která nově zakazuje až na pár výjimek označovat potravinářské výrobky jako dětské. „Vzniklou situaci jsme vzali jako příležitost ke změně designu. Hamé je tradiční česká firma a ceníme si, že dodnes je v našich závodech svým způsobem rodinná atmosféra, pracují u nás dlouhá léta mnohdy celé rodiny. S motivem dětí a vůbec rodin zaměstnanců chceme marketingově pracovat dlouhodobě. Věříme, že první výrobky s tváří dítěte naší zaměstnankyně se osvědčí a brzy přijdou další,“ uvedla Lenka Vaněk, marketingová ředitelka Hamé.

Jakub Sladký tak jistojistě zůstane historicky prvním dítětem zaměstnance na etiketě výrobků Hamé, ale určitě ne posledním.

Autor: ceh

Vaše názory

Zaměstnanci konzerváren dobrovolničili v nemocnici

Kunovice

Zaměstnanci konzerváren dobrovolničili v nemocnici

Pracovníci Hamé v rámci dobrovolnické činnosti pomáhali Uherskohradišťské nemocnici Hamé se snaží být dobrým sousedem pro své...

23. 11. 2017
Třídíme společně s 1.FC Slovácko

Uherské Hradiště

Třídíme společně s 1.FC Slovácko

Společnost Sběrné suroviny UH je soukromou firmou zabývající se problematikou odpadového hospodářství, a to komplexní formou služeb....

17. 11. 2017
Nejsou jablka. Nahradí je koncentráty a dřeň

Nivnice

Nejsou jablka. Nahradí je koncentráty a dřeň

Nejen ceny másla, ale také jablek letí nahoru. Letošní neúroda zvedá výkupní ceny za kilogram na dvojnásobek...

6. 11. 2017
Závod Hamé v Bzenci má nového ředitele

Bzenec

Závod Hamé v Bzenci má nového ředitele

Výrobní závod PIKA Bzenec, který je jedním ze sedmi výrobních míst Hamé v Česku, má od října...

29. 10. 2017
TOPlist