FacebookYoutubeInstagram

Slovácká metropole má navíc!

Uherské Hradiště Podnikání 27. 9. 2018
Slovácká metropole má navíc!

Ukázka komunitní zahrádky

Na život v Hradišti si stěžuje jen málokdo. Podle lídra kandidátky Michala Dvouletého to však neznamená, že bychom měli usnout na vavřínech.

"Slovácká metropole má na víc a my máme několik nápadů, jak udělat z Uherského Hradiště ještě lepší místo pro život. Například bychom chtěli do centra města, ale např. i na sídliště vrátit více zeleně a instalovat prostorově komfortní, ale přitom tolik vítané vodní prvky,“ uvedl Michal Dvouletý.

Podle Roberta Hájka, uherskohradišťského živnostníka a holiče, je však důležité také oživit městský park. „Smetanovy sady nemají být místo, které budí strach, ale místo, které vybízí k rodinným piknikům, neformálnímu setkávání a trávení volného času. Park by se měl stát útočištěm pro seniory, ale také zónou pro mladé lidi a studenty. A inspirací, jak toho docílit, máme hodně. Např. ve Zlíně se to povedlo takřka na jedničku,“ řekl kandidát Robert Hájek. Obdobně je to s dalšími lokalitami, které by měly sloužit k relaxaci a odpočinku pro všechny věkové generace.  

Novinka! Komunitní zahrádky

Dalším nápadem je také vznik tzv. komunitních zahrádek. „Spousta lidí se dnes snaží o zdravý životní styl, s čímž souvisí i trend budování tzv. komunitních zahrádek. Ve spolupráci s občany bychom chtěli vytipovat vhodné prostory a vytvořit podmínky pro to, aby tyto komunitní zahrádky mohly vznikat po vzoru jiných měst také v Uherském Hradišti,“ řekl kandidát a jarošovský patriot David Horák.

Zároveň je třeba, aby radnice zlepšila také spolupráci s neziskovými organizacemi. „Určitě je třeba se znovu podívat na celý systém spolupráce radnice a neziskových organizací, odstranit problémy, které se postupem času nakumulovaly, a dát do této spolupráce nové impulsy. Některé postupy mi často připadají až příliš zkostnatělé, byrokratické a někdy i komplikující činnost neziskových organizací. To by se mělo změnit. Spolky, které udržují kulturní, společenské nebo sportovní aktivity v našem městě, si to totiž určitě zaslouží,“ uvedla kandidátka a projektová manažerka Jana Bujáková. 

Autor: PR

Vaše názory

Libor Lukáš: Nic proti křečkům, ale lidé mají přednost

Zlínský kraj

Libor Lukáš: Nic proti křečkům, ale lidé mají přednost

Rychle a pohodlně do práce, na úřady, k lékaři? Bezpečné silnice bez kolon? Čistý vzduch ve městech?...

27. 9. 2018
Jarošovský pivovar má světovou etiketu!

Uherské Hradiště

Jarošovský pivovar má světovou etiketu!

Etikety na lahvích Jarošovského piva dobývají svět! Česká agentura Little Greta, která je podepsána pod jejich designem,...

11. 9. 2018
Velvyslanec otevírá Brodu cestu do USA

Uherský Brod

Velvyslanec otevírá Brodu cestu do USA

Velvyslanec USA v Česku Stephen B. King překvapil minulý týden ve středu vedení města Uherský Brod. „Byli...

10. 9. 2018
Pivovar zdvojnásobuje výrobu, zájem překonal očekávání

Jarošov

Pivovar zdvojnásobuje výrobu, zájem překonal očekávání

Z Jarošovského pivovaru s nepořízenou… Už nikdy. Majitelé minipivovaru v Uherském Hradišti totiž po půldruhém roce života...

27. 8. 2018
TOPlist