FacebookYoutubeInstagram

Slovácká tržnice získává obrysy…

Uherské Hradiště Podnikání 23. 8. 2015
Slovácká tržnice získává obrysy…
Inzerce

Někdejší konírna se mění k nepoznání!

Objekt bývalých uherskohradišťských kasáren - někdejší konírna - se mění k nepoznání a ještě v letošním roce znovu poslouží veřejnosti. Mění se totiž v unikátní projekt Slovácké tržnice, která nabídne to nejlepší z regionu. V minulých dnech si přišli potenciální zájemci prostory prohlédnout.

„Mojí vášní je včelařství, věnuji se proto výrobě medu a výrobků z něho. Jsem rád, že projekt Slovácké tržnice vzniká, a moc se těším na to, až si na medu od mých včeliček, ale také ovoci, které mi roste v sadech, pochutnají návštěvníci tržnice,“ uvedl Patrik Vorálek, výrobce medu a medových produktů.

„Patříme k tradičním výrobcům pečiva na Slovácku a v nové tržnici budeme mít i my svůj stánek. Budeme rádi, když přijdete ochutnat naše voňavé dobroty - koláčky, vánočky, chleba či rohlíky, které pečeme už 25 let,“ doplnila další z budoucích nájemců, Jana Zetíková.

Mezi prodejci budou také vinaři: „Slovácko je vinařskou oblastí, proto v tržnici nemůže chybět ani naše víno z hroznů, které se urodily v místních vinicích. Věřím, že si spolu se zákazníky připijeme na jejich zdraví červeným, bílým nebo růžovým - podle chuti…,“ říká Jindřich Baňař z vinařství VITIS.

Každý nájemce si sám může zvolit, jak velkou plochu bude využívat, případně svůj prodejní box přizpůsobit individuálním potřebám. V nabídce jsou desítky ploch pro vnitřní i sezónní venkovní prodej. Ceny za nájmy budou v prvních letech spíše symbolické.

„Projekt Slovácké tržnice se setkal s velkým zájmem. Obrací se na nás jak veřejnost, která se na novou a v regionu unikátní možnost nákupu těší, tak desítky prodejců, kteří zjišťují podrobnější informace. Vítáme zájem každého, ať jde o drobného živnostníka či lidového řemeslníka. Volná místa jsou ještě k dispozici. Naším záměrem je, aby se místo stalo vyhledávaným cílem Hradišťanů, kteří zde najdou co nejpestřejší a především kvalitní sortiment regionálních produktů,“ uvedla Magda Pekařová, tisková mluvčí skupiny SYNOT.

Slovácká tržnice již má i své logo. Na jeho tvorbě se svými náměty podílela široká veřejnost. Prostory Konírny se veřejnosti zpřístupní již o druhém zářijovém víkendu. Slavnostní otevření tržnice tak bude součástí tradičních Slováckých slavností vína a otevřených památek.

Iniciátorem myšlenky vzniku Slovácké tržnice je senátor a podnikatel Ivo Valenta, který se s podobnými projekty několikrát setkal během svých zahraničních cest. Objekt Slovácké tržnice má za úkol především podpořit místní drobné živnostníky a jejich tradiční produkty - ovoce, zeleninu, mléčné nebo cukrářské výrobky, maso a uzeniny, pečivo, víno, med, marmelády, bylinky, koření a řadu dalších produktů.

Bližší informace pro zájemce o pronájem prodejních ploch na telefonu: 730 573 843 nebo e-mailu: .zc.tonys@ecinzrtakcavols

Autor: pek

Vaše názory

Zákaz kouření pocítí i milovníci vodních dýmek

Slovácko

Zákaz kouření pocítí i milovníci vodních dýmek

Kuřáci a podnikatelé provozující restaurační zařízení už nemají klidné spaní. Vláda totiž jednomyslně schválila návrh zákona, kterým...

14. 8. 2015
Přiznání? Kdepak. Přepážka jen pro nezkušené piloty

Kunovice

Přiznání? Kdepak. Přepážka jen pro nezkušené piloty

Společnost Evektor-Aerotechnik skutečně vydala osm měsíců po floridské havárii Informační bulletin, ve kterém nabízí možnost prodeje kitu...

14. 8. 2015
Evektor-Aerotechnik se prý sám zbavil možnosti obrany

Kunovice

Evektor-Aerotechnik se prý sám zbavil možnosti obrany

Evektor-Aerotechnik si podřízl vlastní větev! Aspoň podle právního zástupce Johna Pedersena, amerického pilota, který se postaral o...

14. 8. 2015
Jestli česká justice rozsudek uzná, půjde o porušení českých právních principů!

Kunovice

"Jestli česká justice rozsudek uzná, půjde o porušení českých právních principů!"

Evektor-Aerotechnik neprožívá lehké období. Jeden z největších výrobců letadel v Česku je však připravený bojovat, verdikt floridského...

12. 8. 2015

Související

Slovácko

Jarní úklid - víte, kam s nepotřebnými věcmi?

Jaro se neúprosně blíží a s ním tradiční jarní úklid půd, sklepů, garáží, zahrádek a domácností. Mnoho...

Huštěnovice

Naše stroje obdělávají půdu, aby měli lidé co jíst!

Na polích kolem Starého Města, Napajedel, Hluku, Zlína nebo třeba Kyjova uvidíte na podzim po žních prohánět...

Kunovice, Uherské Hradiště

Jídlo by si měl člověk v klidu vychutnat

Podnikání v gastronomii není žádný med. Zavděčit se všem strávníkům není vůbec lehké. Říká se, že sto...

Uherské Hradiště

Rekvalifikace nabízí další možnosti v pracovním procesu

Situace na trhu práce se v České republice v poslední době hodně zlepšila. Firmy a podniky začínají...

TOPlist