FacebookYoutubeInstagram

Tatru otevřel doktor Martin

Zlínský kraj Podnikání 6. 9. 2017
Tatru otevřel doktor Martin
Foto: sal

Velké Karlovice se mohou pochlubit novým, luxusním Grandhotelem Tatra

Z původního hotelu, který už několik let chátral a při příjezdu do Velkých Karlovic nebudil zrovna pěkný dojem, zbyl jen skelet a název. Po dvou letech náročné rekonstrukce se mohou pyšnit Velké Karlovice novým, luxusním Grandhotelem Tatra. Skupina SYNOT, která se do náročné rekonstrukce pustila, tak do svého portfolia v této malebné beskydské obci přidala další ubytovací produkt, který hostům nabídne maximální komfort. Designu celému hotelu dominují přírodní materiály přímo z Beskyd, a to kámen, dřevo a kůže.

Grandhotel vítal první návštěvníky již během prázdnin, grand opening se však uskutečnil první zářijový den.  Slavnostního křtu se zhostil nejznámější venkovský televizní lékař nejen na Valašsku, ale i v celém Česku doktor Martin, tedy Miroslav Donutil, který speciální slivovicí nazvanou Tatrovice pokřtil velký frgál s nápisem Grandhotel Tatra. „Je to pro mě velká čest, hotel je překrásný,“ uvedl Miroslav Donutil, který v roli doktora Martina zářil právě v oblasti Velkých Karlovic.

Skupina SYNOT zrealizovala v oblasti Velkých Karlovic již řadu investičních projektů.  Jde například o  Ski areál Synot Kyčerka, Bike park, Hospodu Kyčerku, Valašské chalupy a řadu dalších. Teď k nim přibyl i Grandhotel Tatra. „Hotel Tatra už delší dobu neplnil svou funkci, proto jsme se ve firmě rozhodli, že se ho pokusíme získat a opravit. Byla by velká škoda, aby hotel na tak krásném místě chátral. Pak už se jen stačilo porozhlédnout kolem sebe a získat inspiraci. Podle mě si Valašsko takový hotel rozhodně zaslouží,“ uvedl slovácký senátor Ivo Valenta. Celá rekonstrukce Grandhotelu Tatra trvala dva roky a náklady činily 250 milionů korun, které skupina SYNOT zaplatila z vlastních zdrojů. „Vážím si každého, kdo chce své peníze investovat do rozvoje Valašska. Podle mě tak velká koncentrace velkých a kvalitních hotelů, jaká je právě ve Velkých Karlovicích, nemá u nás obdoby,“ pronesl zlínský hejtman Jiří Čunek.

Součástí otevření Grand hotelu Tatra byl i koncert slovenské skupiny No Name, vystoupení kouzelníka, módní přehlídka sportovního oblečení, barmanská show, laser show, vystoupení cimbálových muzik, možnost nechat se zvěčnit karikaturistou a v neposlední řadě i bohatý raut, který dal vyniknout umění místního gastro týmu.

„Do Velkých Karlovic investujme spíše srdcem než rozumem. Budoucnost mně dá určitě za pravdu, že o Velké Karlovice bude stále větší zájem,“ dodal na závěr Ivo Valenta, který proradil, že i nadále bude tento region podporovat svými investicemi.

Autor: red

Vaše názory

Záměr těžit? Nesouhlasíme!

Hodonín

Záměr těžit? Nesouhlasíme!

Podzemní voda je nejlépe chráněna tak, jak to příroda vytvořila, tedy překryta povodňovými hlínami. Jakýkoliv zásah...

6. 9. 2017
Slovácká tržnice končí. Důvodem jsou vládní restrikce

Uherské Hradiště

Slovácká tržnice končí. Důvodem jsou vládní restrikce

Především z důvodu stále se zvyšujícího počtu legislativních restrikcí vůči drobným podnikatelům a živnostníkům je skupina SYNOT...

4. 9. 2017
Rajčata dozrála, výroba protlaku běží naplno

Slovácko

Rajčata dozrála, výroba protlaku běží naplno

V hektolitry hustého protlaku se v těchto dnech mění čerstvě sklizená rajčata v závodu Hamé v...

3. 9. 2017
Ocenění Klasa pro Cyrilovy brambůrky

Zlínsko

Ocenění Klasa pro Cyrilovy brambůrky

Majitelé firmy Krajči plus s.r.o. převzali od ministra zemědělství Mariana Jurečky a ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu...

31. 8. 2017
TOPlist